21:45 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Parlamentaras Mykolas Majauskas siūlo diferencijuoti narkotinių medžiagų kontrabandą, priklausomai nuo kiekio: sunkiu nusikaltimu būtų laikomas didelio ar labai didelio kiekio narkotinių medžiagų gabenimas per valstybės sieną

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūlo diferencijuoti narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos bausmes, priklausomai nuo atitinkamos medžiagos kiekio, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Šiuo metu susiduriama su paradoksalia situacija, kuomet identiškas, asmeniniam naudojimui įgyjamos narkotinės medžiagos kiekis užtraukia kardinaliai skirtingą atsakomybę, priklausomai nuo to, ar jis buvo įsigytas iš narkotikų prekeivių vietoje, ar užsisakant internetu ir gaunant ją paštu iš užsienio. Remiantis BK, visa narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabanda, neatsižvelgiant nei į gabenamos medžiagos pavojingumą, nei į jos kiekį, nei į jos gabenimo aplinkybes, yra traktuotina kaip sunkus nusikaltimas, už kurį gresia realus laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų be bausmės atidėjimo ar atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės esant laidavimui.

  Parlamentaras Mykolas Majauskas siūlo diferencijuoti narkotinių medžiagų kontrabandą, priklausomai nuo kiekio: sunkiu nusikaltimu būtų laikomas didelio ar labai didelio kiekio narkotinių medžiagų gabenimas per valstybės sieną. Mažesnio kiekio gabenimas ar siuntimasis internetu leistų šias veikas traktuoti kaip apysunkius nusikaltimus.

  Pasak Majausko, Muitinės departamento duomenimis, narkotikų kontrabandos skaičiai per metus išaugo net 30 proc. Absoliuti dauguma atvejų ― smulkaus kiekio siuntimasis internetu asmeniniam naudojimui, niekada neteistų jaunų žmonių. Tuo tarpu Baudžiamasis kodeksas nediferencijuoja atsakomybės pagal kontrabandos kiekį ir visais atvejais numato realų laisvės atėmimą nuo trejų iki dešimties metų. Tokia bausmė buvo nustatyta ir skiriama už stambių kiekių narkotikų pervežimą per sieną su tikslu platinti, kai dar nebuvo nedidelio kiekio siuntimosi internetu reiškinio.

  Seimo nario manymu, šiandien tai sukelia neadekvačias pasekmes paslydusiems jauniems žmonės, apsunkina sunkiai sergančių žmonių gyvenimus ir apkrauna nereikalingu darbu teisėsaugos pareigūnus, kurie negali koncentruotis į sisteminius, organizuotus nusikaltimus.

  Seimo narys kartu atkreipė dėmesį į paradoksalią bausmių sistemą ir absurdiškas situacijas, į kurias patenka net onkologinėmis ligomis sergantys asmenys.

  Pasak jo, bausmė už nedidelio kiekio narkotikų įsigijimą asmeniniam vartojimui internetu turėtų būti artima bausmei numatytai už tokio paties kiekio įsigijimą gatvėje. Tai padėtų ne tik apsaugoti paslydusius nuo neadekvačios baudžiamosios sankcijos, bet ir sutaupytų daug laiko ir pinigų visai teisėsaugos sistemai. Teismai galėtų taikyti baudžiamąjį įsakymą ir tokias bylas išnagrinėti per septynias dienas, nekviečiant proceso dalyvių. Ypatingais atvejais, tarkime, sergant onkologine liga ir siunčiantis kanapių aliejų medicininiais tikslais, būtų sudaryta galimybė teismams atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ar bausmės vykdymą atidėti.

  Dar šia tema

  Ispanija išsiuntė į Rusiją narkotikų prekyba kaltinamą lietuvį
  Klaipėdoje baigtas kanapių auginimo kvaišalams tyrimas
  Patvirtinta narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos programa
  Tegai:
  kontrabanda, narkotinės medžiagos, Mykolas Majauskas

  Svarbiausios temos