17:24 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Anksčiau Lenkija uždraudė iš didžiosios Lietuvos dalies importuoti kiaulieną ir kiaules

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Lietuvos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis su Lenkijos premjeru Mateušu Moravieckiu telefonu aptarė situaciją dėl pernai gruodį įvestų lietuviškos kiaulienos ir kiaulių importo draudimų, praneša vyriausybės spaudos tarnyba.

  "Sutarėme, kad problemą būtina spręsti iš esmės, inicijuojamos abiejų pusių konsultacijos bei derybinis procesas", — sako Lietuvos premjeras.

  Artimiausiu metu turėtų įvykti abiejų šalių žemės ūkio ministrų susitikimas, prireikus prisijungs ir tiesiogiai už sektorių atsakingų tarnybų vadovai.

  Be to, pirmadienį įvyko Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lenkijos veterinarijos departamento vadovo Pavelo Nemčuko susitikimas. Susitikimo metu pareigūnai aptarė abiejų šalių afrikinio kiaulių maro (AKM) kontrolės ir prevencinių priemonių taikymą bei techninius prekybos kiaulėmis iš regionų, patekusių į II AKM zoną, reikalavimus.

  "Abiejų šalių veterinarijos pareigūnai susitarė dėl techninių reikalavimų taikymo principų ir pasikeitimo informacija tarp Lietuvos ir Lenkijos", — praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Abiejų šalių žemės ūkio ministrų susitikimas turėtų įvykti šią savaitę Berlyne. Galutinį sprendimą dėl prekybos atnaujinimo turėtų priimti Lenkijos žemės ūkio ministras.

  Gruodžio viduryje Lenkija uždraudė iš didžiosios Lietuvos dalies importuoti kiaulieną ir kiaules, kurios auginamos antroje afrikinio kiaulių maro zonoje — ten, kur yra kritusių nuo maro šernų. Į šią zoną patenka šiaurės rytų, vidurio ir dalis pietų Lietuvos teritorijos.

  Anksčiau Lietuvos vyriausybės vadovas pareiškė, kad Lietuva gali imtis atsakomųjų veiksmų, jei šalims nepavyks susitarti.

  Dar šia tema

  AKM galėjo patekti į Belgiją per Baltijos šalis
  Lietuvoje vyksta papildomi AKM tyrimai
  Lietuvoje AKM užsikrėtusių šernų nemažėja

  Svarbiausios temos