14:50 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Medikas, archyvinė nuotrauka.

  Medikai raginami visiškai atsisakyti popierinių receptų

  © CC0 / Pexels
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13

  Elektroniniai receptai ne tik taupo laiką, yra patogūs pacientams ir vaistininkams, bet ir bus ypač svarbūs medikams tikrinant, ar skiriami ir jau vartojami vaistai kartu nesukels nepageidaujamų reakcijų pacientams

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Diegiant vaistų suderinamumo sistemą, Sveikatos apsaugos ministerija ragina Lietuvos medikus atsisakyti popierinių receptų ir pereiti prie vien tik elektroninių.

  Vaistinė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кряжев

  Jie ne tik taupo laiką, yra patogūs pacientams ir vaistininkams, bet ir bus ypač svarbūs medikams tikrinant, ar skiriami ir jau vartojami vaistai kartu nesukels nepageidaujamų reakcijų pacientams.  

  Sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, šiuo metu net 85 procentai visų kompensuojamųjų vaistų receptų yra išrašoma elektroniniu būdu ir tai yra didžiulis progresas įgyvendinant e. sveikatos sistemą. Visgi, siekiant maksimaliai pasinaudoti vaistų suderinamumo sistema, popierinių receptų turėtų mažėti sparčiau.

  E. receptai yra patogūs tiek pacientams, tiek gydytojams, tiek vaistininkams. Išrašant e. receptus gydytojams nebereikia vartyti popierinių žinynų ar katalogų, nes dauguma jų laukų užpildoma automatiškai, o gydytojui tereikia parinkti diagnozę ir vaistą bei nurodyti, kaip jį vartoti. Jei vienu metu gydytojas išrašo kelis receptus, visus galima pasirašyti vienu e. parašu. Be to, gydytojai mato, ar žmogus įsigijo vaistus ir ar laikosi paskirto gydymo.

  E. receptai taip pat leis išvengti tarpusavyje nesuderinamų vaistų paskyrimo ― šiais metais pradėsianti veikti vaistų suderinamumo sistema išrašant e. receptus automatiškai tikrins paskiriamus ir jau paciento vartojamus vaistus ir perspės medikus, jei jų sąveika gali būti žalinga.

  E. recepto privalumus palankiai vertina ir vaistininkai. Skirtingai negu rašytą ranka, elektroninėje erdvėje išrašytą receptą farmacijos specialistai gali lengviau perskaityti ir greičiau išduoti juose išrašytus vaistus.

  Daugiau kaip 100 mažmeninės prekybos vietų jau gavo leidimus prekiauti vaistais>>

  Svarbu ir tai, kad pastebėjęs klaidų ar netikslumų, vaistininkas gali susisiekti su gydytoju telefonu ir išsiaiškinti neatitikimus, o padaręs klaidą gydytojas gali atšaukti elektroninį receptą ir išrašyti teisingą pacientui dar esant vaistinėje, ir jam nereikės vėl eiti pas gydytoją, o po to ― atgal į vaistinę.

  Pacientai savo paskyroje e. sveikatos portale gali pasižiūrėti, kokie receptai jiems išrašyti, kokius vaistus ir kaip turi vartoti. Be to, jiems nereikia kompensuojamųjų vaistų paso, kuris kartais buvo pamirštamas ar pametamas, o įsigyjant naują pacientui tekdavo susimokėti.

  Dar šia tema

  Klaidinga informacija apie generinius vaistus griauna pasitikėjimą ES
  SAM paskelbė, kokiais vaistais nuo sausio prekiaus ne tik vaistinės
  Daugiau nei pusė mūsų šalies pacientų turės galimybę sutaupyti
  Tegai:
  vaistai, elektroninis receptas

  Svarbiausios temos