12:38 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  SAM siūlo uždarose ligoninių vaistinėse vaistų leisti įsigyti ir kitiems gyventojams, ne tik ligoninių pacientams

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija siūlo pritarti idėjai išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas ir leisti ligoninių vaistinėms parduoti gyventojams vaistus, praneša spaudos tarnyba.

  SAM pateikė viešai derinti Vyriausybės išvadą, kurios paprašė Ministrų kabinetas, siekdamas pateikti nuomonę dėl Seime registruotų projektų, kuriais siūloma leisti išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas.

  Derinti pateiktame projekte teigiama, kad siūlymas leisti ligoninių vaistinėms parduoti gyventojams vaistus atitinka visuomenės interesą bei užtikrina tinkamą gyventojų aprūpinimą vaistais. Juk tuo tikslu ligoninių vaistinės, kaip gydymo įstaigų struktūriniai padaliniai, glaudžiai bendradarbiaudamos su gydytojais, gali užtikrinti pacientams reikiamą vaistų asortimentą.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, farmacinė veikla yra labai svarbi visai visuomenei, o vaistinės veikla — ypač svarbi farmacinės veiklos rūšis.

  "Ši veikla iš kitų išsiskiria tuo, kad yra susijusi su ypatingomis prekėmis — vaistais ir vaistinėmis medžiagomis, todėl jai turi būti taikomi specialūs reikalavimai. Seime registruotame projekte numatyti siūlymai siejasi tik su ta farmacine veikla, kuri yra tiesiogiai susijusi su žmonių sveikata. Tad siekiant užtikrinti, kad būtų vartojami saugūs, kokybiški ir efektyvūs vaistai, yra vienodai svarbios tiek vaistinės savininko, tiek jos vadovo bei vaistinėje dirbančių specialistų profesinės žinios", — sako ministras Veryga.

  Vaistinė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кряжев

  SAM nuomone, taip būtų užtikrintas geresnis vaistų, ypač receptinių, prieinamumas. Be to, tai leistų pačioms įstaigoms kur kas greičiau aprūpinti ambulatoriškai gydomus pacientus reikiamais vaistais. Ypač nakties ar švenčių metu, kai nedirba daugelis vaistinių, o pacientai, turėdami pradėti vartoti nedelsiant jiems paskirtus vaistus, pavyzdžiui, antibiotikus, negali jų įsigyti.

  Be to, šie pokyčiai leistų gydymo įstaigoms racionaliau teikti gydymo paslaugas, nes nebereikėtų guldyti paciento dėl neatidėliotino gydymo paskirtaisiais receptiniais vaistais. Tuomet pacientui galėtų būti skiriamas ambulatorinis gydymas, išrašant reikiamus vaistus, kuriuos jis galės įsigyti vietoje, t. y. ligoninės vaistinėje.

  Šiuo metu ligoninės vaistinės neturi teisės vaistų parduoti bet kam, jos skirtos tik stacionariai besigydantiems ligoniams. Vaistus visiems žmonėms parduoda ligoninėse veikiančios privačios vaistinės. Gegužės mėnesį Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Farmacijos įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama liberalizuoti vaistų prekybą gydymo įstaigose. Nuo 2019 metų uždarose ligoninių vaistinėse vaistų siūloma leisti įsigyti ir kitiems gyventojams, ne tik ligoninių pacientams.

  Dar šia tema

  Kas keičiasi naujajame kompensuojamųjų vaistų kainyne
  Daugiau kaip 100 mažmeninės prekybos vietų jau gavo leidimus prekiauti vaistais

  Svarbiausios temos