20:19 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13

  Dokumentas svarbus neteisėtos migracijos kontekste: pernai Lietuvos pasieniečiai sulaikė 149 Vietnamo piliečius

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Lietuva ir Vietnamas pasirašys du tarpvyriausybinius susitarimus: dėl piliečių readmisijos ir dėl vizų panaikinimo diplomatinių pasų turėtojams, praneša VSAT.

  Lietuvos vyriausybės vardu šiuos dokumentus trečiadienį Vietnamo sostinėje, Hanojuje, pasirašys delegacijos vadovas ― vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Dokumentas dėl readmisijos svarbus neteisėtos Vietnamo piliečių migracijos kontekste. Praėjusiais metais Lietuvos pasieniečiai iš viso sulaikė 149 Vietnamo piliečius, neteisėtai patekusius į šalį ir mėginusius nuvykti į Vakarų Europą.

  Pastaruoju metu Lietuvoje sulaikomi vietnamiečiai ją pasiekia dviem maršrutais.

  Pirmas ir mažiau populiarus ― iš savo šalies lėktuvais jie atskrenda iki Maskvos, tada automobiliais gabenami iki Baltarusijos. Iš jos migrantai bando neteisėtai pereiti sieną į Lietuvą ir pasiekti tikslą ― kartu su gabentojais automobiliais nuvykti į Vakarų Europą.

  Antras maršrutas ― Vietnamo piliečiai iš savo šalies atskrenda į Maskvą. Iš jos automobiliais su gabentojais vyksta iki sienos su Latvija. Tada migrantai neteisėtai pergabenami į Latvijos teritoriją. Iš čia tranzitu per Lietuvą jie gabenami į Vakarų Europą per vidaus sienas, kur nėra nuolatinės kontrolės.

  Dar šia tema

  Sulaikyti du latviai, gabenę dešimt nelegalių migrantų iš Vietnamo
  Pasieniečiai sulaikė dvi nelegalias migrantes iš Vietnamo
  Sulaikytas nelegalius migrantus iš Vietnamo gabenęs latvis
  Tegai:
  Vietnamas, Lietuva

  Svarbiausios temos