18:42 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  kontrabanda

  Rusijos pilietis buvo sulaikytas su kontrabanda Kybartuose

  © Depositphotos / Robert Byron
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Vilkike įrengtose slėptuvėse buvo rasta daugiau nei keturi tūkstančiai pakelių cigarečių, kurių vertė beveik 13 tūkstančių eurų

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė Rusijos pilietį, bandžiusį krovininiame vilkike pervežti nelegalių cigarečių siuntą.

  Ketvirtadienį Kybartų kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė iš Kaliningrado srities įvažiavusį Rusijos piliečio vairuojamą krovininį vilkiką. Muitinės pareigūnams vairuotojas deklaravo ketinantis tranzitu per Lietuvą į Rusijos Sankt Peterburgo sritį vežti 7 tonų metalinių skardinių krovinį. Tačiau mašiną apžiūrėję Kauno teritorinės muitinės pareigūnai atkreipė dėmesį į storesnes nei įprasta automobilio ir jo priekabos tento palaikymo lentas.

  Patikrinus "Volvo" rentgeno kontrolės sistema paaiškėjo, kad minėtose lentose įrengtos slėptuvės, kuriose rasta daugiau nei 4 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių "NZ Gold" ir "Fest" kontrabandos.

  Bendra cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais ― beveik 13 tūkst. eurų.

  Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vakar Kauno miesto apylinkės teismo sprendimu vyriškis suimtas 2 mėnesiams.

  Beje, ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad vilkiko vairuotojas kartą jau buvo įkliuvęs mūsų pareigūnams dėl nelegalių cigarečių. Tai nutiko 2017 metų liepos 24 diena, kai muitinės kriminalistai Vilniaus rajono Vaidotų gyvenvietėje aptiko nelegalių cigarečių sandėlį. Tuomet buvo sulaikyti trys ten cigaretes iš vilkiko krovę asmenys: vienas Rusijos ir du Lietuvos piliečiai.

  Dar šia tema

  Kontrabandistas nusprendė pasinaudoti taksi paslaugomis cigaretėms pervežti
  Lietuvos muitininkai aptiko kontrabandą vilkiko tentą prilaikančiose lentose

  Svarbiausios temos