02:09 2019 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius

  Lietuvos švietimo ministras pasmerkė Žiežmarių gimnazijos mokytojos elgesį

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58 0 0

  Pasak ministerijos vadovo, mokyklos vadovybė negalėjo nežinoti apie tokį mokytojos bendravimą su vaikais

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasmerkė Žiežmarių gimnazijos mokytojos "nederamą bendravimo su mokiniais stilių", praneša LRT.

  "Nerimą didelį sukėlė vakar paaiškėjusi naujiena, kad vienoje iš mūsų gimnazijų yra visiškai nederamas mokytojų bendravimo stilius", — pareiškė ministras.

  Ministras pranešė, kad klasei, kuriai lietuvių kalbą dėstė į skandalą įsivėlusi pedagogė, yra paskirta kita lietuvių kalbos mokytoja.

  Monkevičius pažymėjo, kad ministerija kartu su savivaldybe ir mokyklos vadovybe turėtų spręsti šią problemą. Pasak jo, buvo sudaryta darbo grupė, kurioje yra Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad tai, kas buvo užfiksuota, nėra vienkartinis įvykis, todėl tėvai ir kiti mokytojai turėjo matyti pokyčius pedagogės elgesyje.

  "Mes negalime jos nustumti visiškai, kaip žmogaus, kuris daug metų dirbo gerai. Mokykla turi stebėti kolegas, jautriai reaguoti ir laiku tai daryti. Tai kas atsitiko, atsitiko dėl to, manau, kad to dėmesingumo pritrūko. <...> Pagalba ne tik mokiniams, bet ir mokytojams reikalinga", — pasakė Monkevičius.

  Ministras pareiškė, kad pirmasis žingsnis sprendžiant tokias problemas yra visuomenės aktyvumas. Pasak jo, moksleivių tėvai neturėtų bijoti prabilti apie panašias situacijas.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad tiesioginė atsakomybė krenta ir mokyklos vadovui. Tačiau, kaip pabrėžė Monkevičius, jis netiki, kad mokyklos vadovybė apie tokį pedagogės elgesį sužinojo tik paviešinus garso įrašą.

  Incidentas Žiežmarių gimnazijoje

  Socialiniame tinkle Facebook vieno Žiežmarių gimnazijos mokinių mama paskelbė garso įrašą, padarytą lietuvių kalbos mokytojos pamokos metu.

  Garso įraše girdėti, kaip mokytoja plūsta savo auklėtinius dėl netaisyklingo kirčiavimo. Filologė ne tik nepagarbiai bendrauja su savo mokiniais, bet ir negaili jiems užgauliojimų, nuolat bendrauja pakeltu tonu.

  Komentaruose po įrašu nuskriaustų vaikų tėvai pažymi, kad gimnazijos direktorė pareiškė, jog apie šį incidentą sužinojo tik šeštadienį iš socialinių tinklų. Tačiau, pasak tėvų, trečiadienį vaikai, pateikdami šį įrašą, pirmiausia kreipėsi į socialinę pedagogę.

  Kiti tėvai komentaruose pažymėjo, kad toks elgesys būdingas šiai mokytojai jau daugelį metų.

  Dar šia tema

  Seimas padidino mažiausiai uždirbančių mokytojų atlyginimus
  Vyriausybė paskelbė, kiek nuo sausio padidės pedagogų atlyginimai
  Tegai:
  Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos