05:49 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Readmisijos sutartis leis sparčiau deportuoti nelegaliai į šalį atvykusius asmenis

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vietnamo Socialistinės Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl piliečių grąžinimo, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

  "Grąžinimo procedūra yra gana sudėtingas procesas, todėl džiaugiuosi, kad po ilgų derybų pasirašytas susitarimas su Vietnamu, padėsiantis efektyviau ir operatyviau atlikti reikiamas procedūras identifikuojant asmenis, išduodant reikiamus dokumentus bei atliekant kitas grąžinimo procedūras", ― sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Vizito metu taip pat pasirašytas susitarimas dėl vizų režimo panaikinimo diplomatinių pasų turėtojams. Šis susitarimas palengvins keliones abiejų valstybių diplomatams.

  Numatoma, kad užmegzti ryšiai užtikrins aktyvų Lietuvos ir Vietnamo institucijų bendradarbiavimą ir padės užtikrinti sklandų Readmisijos susitarimo įgyvendinimą.

  Readmisijos susitarimas yra svarbus siekiant veiksmingiau kovoti su neteisėta migracija. Specialistai pastebi organizuotų nusikalstamų grupuočių, užsiimančių su neteisėta migracija susijusia veikla, suaktyvėjimą.

  Pernai Lietuvoje buvo nustatytas 331 neteisėtas migrantas, iš jų 149 (arba 45 %) sudarė Vietnamo piliečiai. Kaip ir absoliuti dauguma kitų neteisėtų migrantų, Vietnamo piliečiai renkasi Lietuvą kaip tranzito valstybę, vykstant į tikslo valstybes (pvz., Lenkiją, Vokietiją ir kt.). Nelegalūs migrantai iš Vietnamo per Lietuvą į Vakarų Europą vyksta iš Baltarusijos arba Latvijos, o ten jie patenka iš Rusijos.

  Lietuvoje sulaikyti Vietnamo piliečiai apgyvendinami VSAT Užsieniečių registracijos centre. Jei asmenys turi asmens tapatybės dokumentus ir nėra kitų kliūčių jiems išsiųsti į kilmės šalį, išsiuntimo procesas vidutiniškai užtrunka nuo 1 iki 2 mėnesių. Tačiau šiuo metu dažnai susiduriama su neteisėtai Lietuvoje esančių bei sulaikytų Vietnamo piliečių asmens tapatybės nustatymo ir grįžimo dokumentų gavimo problema, todėl neteisėti migrantai kartais Lietuvoje išbūna ir metus, ir ilgiau.

  Dar šia tema

  Anglijoje nužudytas emigrantas iš Lietuvos
  Lietuvos ir Latvijos pasienyje sulaikyta vietnamiečių migrantų grupė
  Lietuvos pasieniečiai sulaikė latvį, vežusį migrantus iš Vietnamo
  Tegai:
  migracija, Vietnamas, Lietuva

  Svarbiausios temos