21:47 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  93

  Vilniaus valdžia ragina Europos Parlamentą ir Lietuvos bei Britanijos vadovybes užkirsti kelią galimoms neigiamoms pasekmėms abiem šalims

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Vilniaus miesto taryba priėmė rezoliuciją dėl galimo Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos ("Brexit") ir jo pasekmių vilniečiams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje, ir Karalystės piliečiams, gyvenantiems sostinėje, pranešama savivaldybės svetainėje.

  Jungtinės Karalystės Premjerė, Vyriausybė, Parlamentas ir piliečiai raginami surasti demokratišką būdą visiškai sustabdyti abiem pusėms kenksmingą išstojimo procesą.

  Vienas iš priimtos rezoliucijos iniciatorių, Tarybos narys Markas Adamas Haroldas pažymi, kad, kadangi "Brexit" labai neprognozuojamas, milijonai žmonių šiuo metu baiminasi, kad praras teisę dirbti, tęsti savo verslą, ar praras teisę gyventi su šeima.  

  "Gerbiame tvirtus ir gilius šeimų ryšius, vaikų gerovę bei šeimos stabilumo svarbą bei norime, kad ir toliau vilniečiai neprarastų galimybės laisvai veikti Jungtinėje Karalystėje, o Jungtinės Karalystės piliečiai — Vilniuje. <…> Tą ir siekiame parodyti šia rezoliucija", — pareiškė sostinės Tarybos narys Vincas Jurgutis.

  Savivaldybės administracijai rekomenduojama imtis aktyvių veiksmų, padedant vilniečiams, patiriantiems problemų dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos proceso, patariant emigrantams, svarstantiems apie grįžimą į Vilnių.

  Anksčiau Lietuvos vadovybė "Brexit" situacijos fone paragino JK gyvenančius piliečius grįžti į šalį.

  Didžioji Britanija turi pasitraukti iš ES 2019 metų kovo 29 dieną. Praėjusią savaitę Britanijos Parlamentas atmetė planą, kurį ministrės pirmininkės Terezos Mei vyriausybė parengė kartu su Briuseliu. Dokumentą sukritikavo ir "kietojo" "Brexit" šalininkai, ir tie, kas reikalavo išsaugoti vienybę su Europa.

  Naujasis dokumentas buvo pateiktas pirmadienį, tačiau, priešingai nei tikėtasi, jame nėra reikšmingų pakeitimų. Diskusijos ir balsavimas numatyti sausio 29 dieną.

  Jei Britanija pasitrauks iš ES be sandorio, jai bus taikomi Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) tarifai, kurie, pasak Lietuvos vyriausybės kanclerio pavaduotojo Deivido Matulionio, varijuosis nuo keturių iki 30 procentų, priklausomai nuo produktų grupės.

  Taip pat bus organizuojami muitinės kontrolės punktai, kas sulėtins prekių judėjimą tarp Britanijos ir ES.

  Dar šia tema

  "Brexit" grąžins lietuvaičius į gimtuosius kraštus
  Tėvynė-pamotė kviečia: sugrįžk, aš viską tau atleisiu
  Linkevičius "Brexit" susitarimą pavadino "Pandoros skrynia"
  Merkel atskleidė Britanijos požiūrį į Europą
  Ekonomistai pablogino Lietuvos ekonomikos plėtros tempo prognozę
  Tegai:
  Vilnius, Didžioji Britanija, Lietuva, Brexit

  Svarbiausios temos