11:21 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Klaipėda, archyvinė nuotrauka

  Klaipėda rado būdą sumažinti šilumos kainas gyventojams

  © Photo: FotoTerra
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Nauji biokuro katilai leis pagrindinei miesto šilumos tiekėjai AB "Klaipėdos energija" sumažinti gamtinių dujų naudojimą ir išlaikyti konkurencingą šilumos kainą

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Klaipėdoje statomi trys nauji biokuro katilai: du Klaipėdos rajoninėje katilinėje Šilutės plente, vienas — Lypkių rajoninėje katilinėje.

  Kaip praneša miesto savivaldybė, įgyvendinusi šiuos projektus pagrindinė miesto šilumos tiekėja AB "Klaipėdos energija" turės galimybę sumažinti gamtinių dujų naudojimą ir taip išlaikyti konkurencingą šilumos kainą.

  "Biokuras išlieka daugiau nei du kartus pigesnis nei gamtinės dujos, todėl miesto įmonė investuoja į šias pigesnio kuro katilines. Atsimenu karštą diskusiją, reikia to ar ne, tačiau šiandien jau turbūt ir didžiausiems kritikams turėtų būti aišku, kad tai kelias į kokybišką ir pigesnę šilumą", — sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

  Nauji biokuro katilai statomi įgyvendinant tris Europos Sąjungos Sanglaudos fondo finansuojamus katilinių rekonstrukcijos projektus.

  Lypkių rajoninėje katilinėje numatoma įrengti 8 MW biokuro garo katilą su kondensaciniu dūmų ekonomaizeriu, Klaipėdos rajoninėje katilinėje — du po 8 MW biokuro katilus su kondensaciniais dūmų ekonomaizeriais. Pradėjus eksploatuoti naujus katilus sumažės ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakų kiekis. Lypkių rajoninėje katilinėje darbus baigti ketinama jau po mėnesio, o Klaipėdos rajoninėje katilinėje Šilutės plente — vasaros pradžioje.

  Bendra projektų vertė — 9, 4 mln. eurų, iš jų apie 50 proc. iš ES fondų, likusi dalis investuojama iš bendrovės sukauptų ir pasiskolintų lėšų.

  Šiuo metu Klaipėda iš didmiesčių pagal šilumos kainą yra 3 vietoje, nusileidžia Šiauliams ir Vilniui.

  Dar šia tema

  Vėlinių savaitę kryptimi Vilnius–Klaipėda kursuos didesni traukiniai
  Tegai:
  Klaipėda

  Svarbiausios temos