23:14 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Lietuvos muitinės automobilis

  Kaune neblaivus muitinės inspektorius vairuodamas atsitrenkė į troleibusą

  © Photo : facebook / Lietuvos muitinė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Už teisės pažeidėjo tolesnius veiksmus atsakomybę prisiėmė motina, kuri dabar turės sumokėti 700 eurų užstatą

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Kaune girtas vairavęs automobilį Kauno teritorinės muitinės vyriausiasis inspektorius atsitrenkė į troleibusą, praneša Kauno apylinkės teismo spaudos tarnyba.

  Teisės pažeidėjas važiavo automobiliu "Toyota Picnic" Tunelio gatve, Kaune. Būdamas neblaivus jis nesilaikė saugaus atstumo, atsitrenkė į priešais važiavusį troleibusą ir jį apgadino. Troleibuso vairuotojas, užuodęs, kad nuo vairuotojo sklinda alkoholio kvapas, iškvietė policijos pareigūnus.

  47-erių muitinės pareigūno kraujyje buvo nustatyta 3,28 promilės alkoholio. Iš jo buvo atimta teisė vairuoti automobilį dvejiems metams ir konfiskuotas automobilis. Be to, jis privalo sumokėti 500 eurų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

  Kaltę dėl neapdairaus savo elgesio pripažinęs ir nė karto anksčiau neteistas muitinės pareigūnas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą pusantrų metų laikotarpiui. Už jo tolesnius veiksmus atsakomybę prisiėmusi motina per 10 dienų nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos turės sumokėti 700 eurų užstatą, kuris bus grąžintas pasibaigus laidavimo terminui, tačiau tik tuo atveju, jei asmuo per tą laikotarpį nenusikals.

  Apklaustas teisme inspektorius savo kaltę pripažino ir dėl savo netinkamo poelgio labai gailėjosi. Jis pasakojo, kad atidirbęs paskutinę dieną prieš atostogas vakare nusprendė susitikti su draugu ir išgerti. Pasak teisės pažeidėjo, staiga jam paskambino mama ir pasiskundė, kad "keistai burzgia dujų katilas", ir jis, neradęs taksi, sėdo į savo automobilį ir nuvažiavo namo. 

  Kauno apylinkės teismo teisėjas Alvydas Rimkevičius pasakė, kad laidavimo institutas gali būti taikomas, jei asmuo padarė nusikaltimą pirmą kartą, gailisi, pripažįsta savo kaltę, pažada laikytis įstatymų ir nedaryti naujų nusikalstamų veikų.

  "Šiuo konkrečiu atveju teismas turėjo pagrindą manyti, kad už kaltinamąjį atsakomybę prisiėmusi laiduotojo motina verta pasitikėjimo ir teigiamai paveiks kaltinamojo asmenybę", — pareiškė teisėjas.

  Teisės pažeidėjas buvo įspėtas, kad jei laidavimo laikotarpiu jis padarys naują baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, laidavimas nustos galioti ir teismas spręs klausimą dėl asmens nubaudimo už visas padarytas nusikalstamas veikas.

  Dar šia tema

  Neblaivus Lietuvos prokuroras pateko į avariją Vilniuje
  Teisiamas panevėžietis, partrenkęs žmoną ir nesuteikęs jai pagalbos
  Lietuvoje per šventes įvyko daugiau kaip 70 eismo įvykių
  Tegai:
  avarija, Kaunas, neblaivus vairavimas, Lietuvos muitinė

  Svarbiausios temos