07:36 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
  • USD1.0871
  • RUB82.1046
    Visuomenė
    Gauti trumpą nuorodą
    Švietimas Lietuvoje (151)
    50

    Atlyginimų koeficientai darželių auklėtojams ir priešmokyklinukų mokytojams turi būti padidinti ne mažiau kaip dešimt procentų

    VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Visose Lietuvos savivaldybių švietimo įstaigose ikimokyklinio ugdymo mokytojų atlyginimų koeficientai nuo šių metų sausio turi būti padidinti ne mažiau kaip 10 procentų, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos spaudos tarnyba.

    Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius kreipėsi į savivaldybes, prašydamas užtikrinti šio padidinimo įvykdymą.

    "Savivaldybių buhalterijoms nereikia daryti jokių specialių skaičiavimų, taikyti formulių — tik dešimtadaliu padidinti pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą darželių auklėtojams, priešmokyklinio ugdymo mokytojams. Labai svarbu, kad vasarį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai gautų tokius atlyginimus, kokie ir buvo pažadėti Vyriausybei skiriant papildomas lėšas, kad neįsiveltų netikslumų", — pasakė ministras.

    Iškilus klausimams, pedagogai kviečiami konsultuotis su jų atlyginimus skaičiuojančiomis savivaldybių ar įstaigų buhalterijomis.

    Savivaldybė parodė, kaip atrodo atnaujintos sostinės darželių virtuvės >>

    Ministerija atkreipia dėmesį, kad nors ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimai mokami iš dviejų šaltinių — valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų, algų padidinimą 10 procentų visiškai padengs valstybė. Iš viso darželių auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų algoms didinti Vyriausybė 2019 metais skyrė 13,4 milijono eurų, jie numatyti tikslinėje mokymo lėšų dotacijoje.

    Temos:
    Švietimas Lietuvoje (151)

    Dar šia tema

    Privačius darželius lankantys vaikai gaus po 100 eurų ištisus metus
    SAM paskelbė mokyklų ir darželių maitinimo reitingą
    Bandomasis projektas: darželinukams maistas bus tiekiamas iš vietinių ekologinių ūkių
    Nuo Naujųjų sostinės darželinukų ligos pažymos bus pristatomos e. būdu
    Tegai:
    Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuva, atlyginimų didinimas

    Svarbiausios temos