02:25 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė

  Lietuvoje sparčiai auga išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius

  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (348)
  48

  "Sodra" primena, kad kiekvienas dirbantis gyventojas, apdraustas ligos socialiniu draudimu, taip pat kiekvienas, užsiimantis savarankiška veikla, susirgęs gali gauti ligos išmoką

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius pastarąsias savaites Lietuvoje auga, praneša "Sodros" spaudos tarnyba.

  "Sodros" duomenimis, per pirmas dvi šios savaitės dienas išduota 38,3 tūkstančio laikino nedarbingumo pažymėjimų. Per visą praėjusią savaitę išduota dvigubai daugiau nedarbingumo pažymėjimų — 74,4 tūkstančio. 

  Lapkritį ir gruodį vidutiniškai per savaitę buvo išduodama po 50–60 tūkstančių nedarbingumo pažymėjimų.

  Iki šių metų sausio 29 dienos išduota 288 tūkstančiai nedarbingumo pažymėjimų. Praėjusių metų sausį iš viso išduota 330 tūkstančių nedarbingumo pažymėjimų, gruodį — 240 tūkst.

  Pernai peršalimo ligų epidemija Lietuvoje piką buvo pasiekusi vasario viduryje. Tuomet per mėnesį išduota 340 tūkstančių nedarbingumo pažymėjimų, o per savaitę piko metu — 93 tūkstančiai nedarbingumo pažymėjimų. 

  "Sodra" primena, kad kiekvienas dirbantis gyventojas, apdraustas ligos socialiniu draudimu, taip pat kiekvienas, užsiimantis savarankiška veikla, susirgęs gali gauti ligos išmoką.

  Už pirmas dvi dienas iki 100 procentų buvusių pajamų kompensaciją moka darbdavys, o nuo trečios dienos — 62,06 procento kompensuojamojo darbo užmokesčio dydžio išmoką moka "Sodra".

  Ligos išmokos mokamos ir slaugant šeimos narį — vaiką ar sutuoktinį. Tokiu atveju nuo pat pirmos dienos 65,94 procento išmoką moka "Sodra".

  Norint gauti išmoką reikia pateikti prašymą "Sodrai".

  Pasirūpinkite ligos išmoka jau dabar

  Jeigu dar nesate pateikę neterminuoto prašymo skirti ligos išmoką, tai galima padaryti ir dabar. Nereikia laukti, kol susirgsite.

  Reikia prisijungti prie "Sodros" asmeninės paskyros gyventojui, kairėje esančiame meniu pasirinkti pirmąjį skyrelį "Prašymai", pasirinkti pirmąjį prašymų rinkinį "Susirgau arba slaugau šeimos narį" ir užpildyti neterminuotą prašymą skirti ligos išmoką.

  Visi "Sodros" turimi duomenys apie asmenį prašyme bus užpildyti automatiškai, tad prašymą iš esmės tereikia tik išsaugoti ir pateikti. 

  Be to, "Sodros" specialistai ragina "Sodros" asmeninėje paskyroje gyventojui palikti savo kontaktus.

  Tam reikia užsukti į skiltį "Nustatymai", pasirinkti "Mano nustatymai" ir nurodyti, kaip "Sodra" turėtų su jumis bendrauti: siųsti bendro pobūdžio informaciją el. paštu, nurodytu telefonu, paštu, e-pristatymo būdu; siųsti asmeninę informaciją el. paštu. Paspaudus "Išsaugoti" nustatymus nuo šiol informacija iš "Sodros" bus gaunama pasirinktu būdu. Šiuo būdu gyventojai informuojami ir apie paskirtas ligos išmokas. 

  Gripo epidemijos metu pacientai turi išskirtinių teisių
  Gripo epidemijos metu pacientai turi išskirtinių teisių
  Temos:
  Medicina ir sveikata (348)
  Tegai:
  Lietuva, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra"

  Svarbiausios temos