15:46 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Nepaisant sustiprintos įvežimo kontrolės, daugiau nei 80 kg nesaugios jautienos buvo parduota Lietuvos įmonėms

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Daugiau nei 80 kilogramų galimai nesaugios lenkiškos jautienos uždrausta tiekti į rinką ir nurodyta sunaikinti, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Savaitės pradžioje Lenkijos žiniasklaidoje pasirodė informacija apie skerdžiamus sergančius galvijus, kurių mėsa galėjo būti nesaugi.

  Reaguodama į tai, VMVT kreipėsi į Lenkijos veterinarijos instituciją, prašydama pateikti informaciją apie priemones, kurių imtasi, kad nesveikų galvijų mėsa nepatektų vartotojams.

  Lenkijos atsakinga institucija, atlikusi patikrinimus minėtoje skerdykloje ir iš jos produkciją įsigijusiose mėsos perdirbimo įmonėse, nustatė, kad nesaugi jautiena iš mėsos perdirbimo įmonių buvo išplatinta ne tik Lenkijoje, bet ir parduota mėsos perdirbimo įmonėms kitose ES šalyse.

  Mėsa buvo išplatinta Estijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Ispanijoje bei Švedijoje. Lietuva nebuvo išimtis — apie 80 kilogramų jautienos buvo parduota ir jos įmonėms.

  VMVT inspektoriai, tikrindami rinkai pateiktą lenkišką jautieną nustatė, kad iš mėsos perdirbimo įmonės "Zaklad mięsny" (Kamienczyk, Lenkija) galimai nesaugios jautienos įsigijo dvi Lietuvos įmonės — UAB "Bidfood Lietuva" ir AB "Krekenavos agrofirma".

  Inspektoriai atliko patikrinimus minėtose įmonėse. Nustatyta, kad šios partijos jautiena tebesaugoma įmonių sandėliuose ir neišplatinta Lietuvos rinkoje.

  Įmonėms nurodyta šią mėsą sunaikinti šalutinių gyvūninių produktų perdirbimo įmonėje.

  Anksčiau Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Čereška pareiškė, kad sirgusių gyvulių mėsa iš Lenkijos į Lietuvą negalėjo būti įvežta. Pasak jo, VMVT žinojo apie tokius Lenkijoje pasitaikančius atvejus, dėl to buvo sustiprinta įvežimo kontrolė.

  Dar šia tema

  Kauno regione aptiktos 9 tonos nesaugių maisto produktų
  Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 80 tonų nesaugių žuvų produktų
  Tegai:
  mėsa, Lietuva, Lenkija

  Svarbiausios temos