16:18 2019 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Pašto dėžutė, archyvinė nuotrauka

  Siūloma į pašto dėžutes nemesti rinkimų lankstinukų

  © Depositphotos/ Alexander Trofimov
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Jei už komercinių skrajučių platinimą gyventojams prieštaraujant galima gauti baudą, už politinę reklamą jokių sankcijų kandidatai nesulauks

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Kuo arčiau rinkimai, tuo daugiau politikų veidų pašto dėžutėse. Tačiau daliai gyventojų politikų skrajutės tėra reklaminės šiukšlės. Todėl rinkimų prievaizdai rekomenduoja, jei ant pašto dėžutės yra lipdukas, prašantis nemesti reklamos, į ją nereikėtų mesti ir rinkimų lankstinukų, teigiama LRT reportaže.

  Ne vienas gyventojas ant pašto dėžutės užklijuoja lipduką, skelbiantį, kad čia reklama nepageidaujama. 

  Nors ant pašto dėžutės yra užrašas "mesti komercinės reklamos čia negalima", bet politinei reklamai tai negalioja. Vis dėlto artėjant rinkimams ne vienas gyventojas skundžiasi, kad randa vis daugiau lankstinukų — politinės reklamos. Jie teigia, kad tokie lipdukai turėtų galioti ir politinei reklamai.

  Dėl to Teisingumo ministerija, Vartotojų teisės ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) susitarė — iš pagarbos rinkėjui politinių skrajučių į tokias dėžutes siūloma nemesti. 

  "Nors įstatyme nenumatytas draudimas politinės reklamos nedėti į pašto dėžutes, reikia gerbti vartotojus. Paprastas rinkėjas gali neskirti, kur yra komercinė reklama, kur yra politinė reklama. Jam bet kokia reklama — reklama. Jei išreikštas pageidavimas, kad reklama neturi būti pašto dėžutėse, reiktų gerbti tokį pasirinkimą", — sako VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

  Tačiau tai tėra rekomendacija. Jei už komercinių skrajučių platinimą gyventojams prieštaraujant galima gauti baudą, už politinę reklamą jokių sankcijų kandidatai nesulauks.

  Lankstinukams rinkimų pinigų leisti nepataria komunikacijos specialistai. Esą jie gali paveikti tik regionuose ir tik nedidelę dalį rinkėjų. 

  Gyventojai sako, kad galų gale politiniai lankstinukai — skaityti ar ne — tampa makulatūra.

  Tegai:
  rinkimai, reklama

  Svarbiausios temos