18:21 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (331)
  90

  Iki 2019 metų vasario 9 dienos pagamintus vaistus bus galima išparduoti ankstesnėmis pakuotėmis

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Receptinių ir kai kurių nereceptinių vaistų pakuotės privalės būti su specialiomis apsaugos priemonėmis, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pastarosios leis nustatyti, ar konkreti pakuotė yra autentiška ir ar ji, gabenant bei laikant vaistinį preparatą, nebuvo pažeista fiziškai. Šis pokytis inicijuotas, siekiant apsaugoti rinką nuo falsifikuotų vaistų, mat su šia problema susiduriama daugelyje valstybių.

  Pacientai pokyčių nepajus

  Nuo šiol receptinių vaistų išorinė pakuotė iš esmės bus kitokia: ji privalės turėti unikalų identifikatorių bei apsauginį įtaisą. Jie turės būti užkoduoti dvimačiu brūkšniniu kodu, po kuriuo slypės vaisto pavadinimas, farmacinė forma, stiprumas, pakuotės dydis, pakuotės individualus (serijinis) numeris, vaisto serijos numeris ir tinkamumo vartoti data. Tuo tarpu pakuotės apsauginiai įtaisai (pvz., lipdukai ar hologramos) parodys, ar nebuvo bandoma atidaryti pakuotę.

  Ši sistema užkirs kelią falsifikuotiems vaistams patekti į rinką, nes vaistininkas parduodamas, o gydymo įstaigos išduodamos vaistą, visų pirma nuskenuos pakuotę ir patikrins, ar vaistas yra įvestas į sistemą, ar jo unikalus numeris sutampa su gamintojo numeriu. Jei tokio pakelio sistemoje nebus, jo nebus galima parduoti.

  Pasak Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininko Gintauto Barcio, pacientai, vaistų pirkėjai neigiamų pokyčių nepajus. Priešingai, jie bus garantuoti, kad įsigyja ar yra gydomi ne falsifikuotais, o saugiais ir kokybiškais vaistais. Vaistų pardavimo tvarka vaistinėse nuo 2019 metų vasario 9 dienos gyventojams nesikeis.

  Siekiant išvengti gyventojų aprūpinimo vaistiniais preparatais sutrikimų pereinamasis laikotarpis nustatomas iki 2019 metų gegužės 31 dienos.

  Būtina atkreipti dėmesį ir į tai, kad iki 2019 metų vasario 9 dienos pagamintus vaistus bus galima išparduoti ankstesnėmis pakuotėmis.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (331)

  Dar šia tema

  SAM: vaistai Lietuvoje atpigs kitais metais
  Vaistai atpigo: visiems receptiniams vaistams PVM sumažėjo iki 5%
  Lietuvoje pradedami kompensuoti nauji vaistai
  Iš prekybos išimami vaistai, kuriuose rasta pavojų sveikatai keliančių priemaišų
  Tegai:
  vaistai

  Svarbiausios temos