21:09 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (36)
  109

  Mažiausias sergamumo gripu rodiklis registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, didžiausias — Alytaus administracinėje teritorijoje

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir toliau didėja. Vakar gripo epidemija paskelbta Alytaus, Joniškio, Kretingos rajonų ir Kazlų Rūdos savivaldybėse. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė 31.

  2018–2019 metų gripo sezono metu iš viso registruota 16 mirties nuo gripo atvejų.

  Penktąją šių metų savaitę (2019 metų sausio 28-osios — vasario 3 dienos) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 179,2 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai (2018 metais) tuo pačiu metu sergančiųjų buvo nežymiai daugiau — 179,6 atv./10 tūkst. gyventojų.

  Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 5-ąją savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, didžiausias — Alytaus administracinėje teritorijoje.

  Penktąją šių metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyta 470 asmenų, iš kurių 59 vaikai iki 2 m., 225 vaikai 2–17 m. amžiaus grupėje ir 186 suaugusieji. Intensyviosios terapijos skyriuje gydomi 33 asmenys, iš kurių 16 vaikų ir 17 suaugusiųjų. Ligoninėje gydytos dvi nėščiosios.

  Rekomendacijos

  Rekomenduojama tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti; vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis; vengti masinio žmonių susibūrimo vietų; laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų — prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas; neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos; gerai vėdinti patalpas; susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas.

  Gydytojai pataria, kada kreiptis į medikus gripo epidemijos metu >>

  Sergantys gripu asmenys gali apsaugoti kitus, dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės, slaugydami sergantį asmenį, taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.

  Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
  © Sputnik /
  Gripo simptomai, gydymas ir profilaktika
  Temos:
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (36)

  Dar šia tema

  Kaip sumažinti užsikrėtimo riziką per orą plintančiomis infekcijomis
  Medicininės kaukės gali sumažinti infekcijų plitimą
  Pirmoji auka: nuo gripo Šiauliuose mirė moteris
  Lietuvoje sparčiai auga išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius
  Tegai:
  gripo epidemija, gripas

  Svarbiausios temos