21:34 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Eismo pakeitimai Vilniuje (81)
  73

  Toliau nuo miesto centro gyvenantys vilniečiai dabar į namus važiuoja lygiais nugreideriuotais keliais

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Per aštuonis mėnesius sostinės savivaldybė specialia technika išlygino 400 kilometrų kelių, kurių danga iš smėlio, žvyro ar grunto, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Vasaros sezono metu paprastai sutvarkoma apie 200 kilometrų žvyrkelių. Dėl besikeičiančių oro sąlygų, kai kelio paviršius drėgnas, ima formuotis kelio provėžos, duobės ir kiti nelygumai. Pernai gatvių greideriavimui skirta daugiau kaip 425 tūkst. eurų.

  Miesto ūkio ir transporto departamento vyresniojo patarėjo Arūno Visocko teigimu, kad atokiau nuo miesto gyvenantys vilniečiai saugiai ir patogiai pasiektų namus, greideriais išlyginamos žvyrkeliuose atsiradusios duobės 6-8 kartus per metus, o žiemą papildomai 1-2 kartus nuvalomas sniegas.  

  "Tvarkydami kelius išlyginame ne tik duobes, bet ir suformuojame profilius vandeniui nubėgti, užpilame naujos žvyro dangos, tvarkomos išplovos, kelkraščiai. Miesto pakraščiuose esančių kelių būklė labai priklauso nuo drėgmės ir eismo intensyvumo. Esant palankioms oro sąlygoms, kai gatvių paviršius bus sausas, ir vėl atliksime būtinus darbus", — pasakė Visockas.

  Pirmiausia tvarkomos tos gatvės, kuriomis daugiausia pravažiuoja transporto priemonių, kuriose gausu pažaidų ir remontuotinų vietų ir kurių atkarpoje daugiausia provėžų bei nelygumų. Visuomet atsižvelgiama į pačių gyventojų ar seniūnų prašymus.

  Iš viso sotinėje yra apie 1000 km gatvių ir apie 500 km žvyrkelių. Per ketverius metus buvo išasfaltuota per 27 km žvyrkelių, išasfaltuota 150 km gatvių.

  Temos:
  Eismo pakeitimai Vilniuje (81)

  Dar šia tema

  Kaip saugiai vairuoti iškritus sniegui
  Kaip saugiai vairuoti sudėtingomis žiemos sąlygomis
  Susisiekimo ministras nori sužinoti, kaip naudojami pinigai kelių remontui

  Svarbiausios temos