23:10 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  147

  2018 metais Lietuvoje buvo apie 91 tūkst. bedarbių, trečdalis jų — ilgalaikiai

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Praėjusiais metais nedarbo lygis Lietuvoje buvo 6,2 proc., praneša Statistikos departamentas.

  Palyginti su 2017 metų duomenimis, šis rodiklis sumažėjo 0,9 proc. Vyrų nedarbo lygis sudarė 6,9 proc., moterų — 5,5 proc. Ilgalaikio nedarbo lygis sudarė 2 proc. ir buvo 0,7 procentinio punkto mažesnis nei užpernai.

  Pagal pateiktus duomenis, pernai Lietuvoje buvo 91 tūkst. 15–74 metų amžiaus bedarbių. Ilgalaikių bedarbių buvo 29,8 tūkst., arba 32,7 proc. visų bedarbių.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paskelbė paklausiausių profesijų šalyje sąrašą. Duomenys yra aktualūs ir 2019 metais.

  Tyrimo duomenimis, šiais metais paklausūs darbuotojai yra inžinieriai bei specialistai IT srityje. Auga sunkvežimių vairuotojų, statybininkų, autobusų ir troleibusų vairuotojų, parduotuvių pardavėjų, siuvėjų, kailiadirbių, mėsininkų, taip pat metalo apdirbimo mašinų operatorių paklausa.

  Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos valdžios institucijos pažadėjo sukurti 26 tūkstančius darbo vietų iki 2025 metų. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad tai bus įmanoma dėl vykdomų reformų.

  2018 metų balandį respublikoje buvo inicijuotos struktūrinės reformos, kurios, valdžios institucijų nuomone, turėtų padidinti gyventojų pajamas ir sumažinti skurdo lygį. Nepaisant to, daugelis politikų kritikavo pokyčius mokesčių, sveikatos apsaugos, švietimo, pensijų, inovacijų ir kovos su šešėline ekonomika srityse.

  Kai kurie ekspertai teigė, kad reformos gali paskatinti lietuvius emigruoti.

  Dar šia tema

  Kaip lengviau gauti nedarbingumo pažymėjimą — SAM rekomendacijos
  Lietuvoje sparčiai auga išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius
  Tegai:
  nedarbo lygis, Lietuva

  Svarbiausios temos