09:02 2019 Balandžio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1209
 • RUB71.9850
  Parduotuvė, archyvinė nuotrauka

  Maisto kuponų sistema galėtų pradėti veikti kitais metais

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  72 0 0

  Maisto kuponų sistemos įstatymus planuojama paruošti jau šių metų vasarą, tačiau pinigai biudžete galės būti išskirti tik kitais metais

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Maisto kuponų arba "vaučerių" sistema anksčiausiai galės įsigalioti kitais metais, praneša LRT su nuoroda į Žemės ūkio ministeriją.

  Galutinius maisto kuponų sistemos įstatymus ministerija planuoja turėti jau šių metų vasarą, tačiau pinigai biudžete galės būti išskirti tik kitais metais, todėl ir sistema anksčiausiai įsigalios tik tada.

  Šiuo metu įstatymų pakeitimai derinami su kitomis ministerijomis, o vėliau projektą turės patvirtinti Seimas ir Europos Komisija.

  Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako, kad iki Naujųjų planuojama paleisti kitą mažų parduotuvių skatinimo priemonę. Teigiama, kad kelios dešimtys lietuviškais produktais prekiaujančių verslininkų artimiausiu metu galės prašyti daugiau nei 100 tūkstančių eurų siekiančios Europos Sąjungos paramos prekybos vietoms įsirengti.

  Paramą gavę prekybininkai galės taikyti nedideles nuolaidas klientams ir po to atgauti pinigus. Anot Surplio, veikiausiai pirmosios tokios parduotuvės pradės veikti jau rudenį.

  Planuojama, kad asmuo per mėnesį galės įsigyti daugiausia 3 kuponus, vienas kuponas suteiks 20 proc. nuolaidą nuo maisto kuponų vertės. Sistema galės naudotis visi gyventojai, kurie augina ikimokyklinio amžiaus vaikus.

  Anksčiau interviu "Sputnik Lietuva" Rusijos strateginių studijų instituto ekspertas Michailas Beliajevas pabrėžė, kad maisto kuponų įvedimas šalyje gali nepasiteisinti, jei nebus jokių investicinių procesų. Be to, eksperto teigimu, kitų šalių patirtis gali būti neefektyvi Lietuvoje.

  Pasak banko "Swedbank" vyr. ekonomisto Nerijaus Mačiulio, nuolaidų kuponai ne sukurs ekonominę vertę vartotojui, o tiesiog eliminuos kainų skirtumą. Mačiulis pasakė, kad dabar naudingiau apsipirkti didesniuose prekybos tinkluose, kur yra mažesnės kainos dėl efektyvesnės logistikos grandinės, derybinės galios ir kitų priežasčių.

  Dar šia tema

  Majauskas Seime išgėrė kanapių arbatos
  Maisto atliekų rūšiavimui abejingoms savivaldybėms gresia baudos
  Lietuvoje pabrango vidutinis maisto krepšelis
  Tegai:
  pinigai, maistas

  Svarbiausios temos