23:33 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  222

  Vilniečių laukia tūkstantinė jaunimo iš visos Lietuvos eisena sostinės gatvėmis, trispalvėmis nušviesti tiltai, istoriniai pastatai, šviesoforai miesto centre, Varpinė, šventiškai išpuoštos miesto gatvės, įspūdingas koncertas "Broliai" ir fejerverkas Katedros aikštėje

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. 101–ieji Nepriklausomybės atkūrimo metai Vasario 16–ąją bus pasitikti su ypatinga programa visame mieste.

  Gedimino prospekte šįmet liepsnos 70 laužų, kuriuos uždegti pakviesti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio dalyviai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, šauliai.

  Vasario 16-osios rytą, nuo 10:00, iš Katedros aikštės pajudės tūkstantinė jaunimo eisena. Moksleiviai ir jaunimas iš visos Lietuvos eis "Lietuvos valstybės keliu" dainuodami, mušdami būgnais, nešini trispalvėmis ir mokyklų vėliavomis.

  День восстановления Литовского государства, шествие, архивное фото
  © Photo : vilnius
  Jaunimo eisena

  Eitynės prasidės nuo Šventaragio slėnio — senosios Lietuvos valstybės centro, Valdovų rūmų ir Katedros, kur ilsisi Vytautas Didysis ir Lietuvos globėjas Šv. Kazimieras. Toliau eisena judės pro Signatarų namus, Rotušę, paminklą Jonui Basanavičiui, rūmus, kuriuose posėdžiavo Didysis Vilniaus Seimas — iki Rasų kapinių.

  Geltona – žalia – raudona spalvomis bus apšviesti Trijų Kryžių paminklas, Rotušė, Filharmonija ir Varpinė. Trispalve nušvis ir trys pagrindiniai Vilniaus tiltai — Mindaugo, Žaliasis ir Baltasis; kartu jie sudarys milžinišką daugiau kaip 1,1 km ilgio Lietuvos vėliavą. Tradiciškai spalvas į trispalvę pakeis ir miesto centre veikiantys šviesoforai.  

  Nuo 19:30 Katedros aikštėje visų lauks unikalus, tik ypatingomis progomis atliekamas Aistės Smilgevičiūtės ir grupės "Skylė" koncertas "Broliai", skirtas Vasario 16-ajai.

  Koncerte skambės klausytojų pamiltos, laisvės dvasią uždegančios bei širdį virpinančios dainos. "Brolių" kūrėjai ir atlikėjai – Rokas Radzevičius ir Aistė Smilgevičiūtė — už "Brolius" buvo apdovanoti ordino "Už nuopelnus Lietuvai" medaliais. Scenoje pasirodys septyni grupės "Skylė" nariai, pritarianti penkių vyrų vokalinė grupė bei ypatingi koncerto svečiai — grupė "Taruta", specialiai atvyksianti iš Kijevo. Koncertą vainikuos įspūdingi šventiniai fejerverkai.

  День восстановления Литовского государства, схема праздничных мероприятий
  © Photo : vilnius
  Renginių programa Vilniuje
  Tegai:
  Vilnius, Vasario 16-oji

  Svarbiausios temos