00:10 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  111

  Knygoms suteikti dar vieną gyvenimą bus galima jau kitą savaitę, vasario 21-24 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Iš vieno medžio galima atspausdinti 180 vidutinio storumo popierinių knygų, Apie tai susimąstyti kasmetėje skaitytojų, leidėjų, knygos meno mylėtojų šventėje šiemet kvies Aplinkos ministerija.

  Knygoms suteikti dar vieną gyvenimą bus galima jau kitą savaitę, vasario 21-24 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje.

  2 salėje esančiame stende kiekvienas parodos lankytojas galės palikti savo atsineštą jau naudotą vertingą knygą ir mainais gauti tą, kurios galbūt ieškojote seniai, o gal pradėti pažintį su niekad dėmesio neatkreipusia tema. Ministerijos stende galite surasti knygų apie ekologiją, gamtą, gamtosaugą, keliones, tai ne tik nuotraukų albumai ar informaciniai leidiniai, bet ir grožinė literatūra, mokslo populiarinimo leidiniai. Tokių ar panašių knygų bus laukiama ir iš knygų mugės svečių. Žinoma, norimą leidinį stendo svečiai galės pasiimti ir neatsinešę su savimi knygos.

  "Vietoje to, kad knygos rinktų dulkes lentynose, ar atsidurtų popieriui surinkti skirtuose konteineriuose, mes siūlome suteikti knygoms dar ir dar vieną gyvenimą", — sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas. 

  Pasak jo, naudotos knygos turi turėti šansą su savo žiniomis keliauti iš namų į namus.

  "Dalindamiesi knygomis mes prisidedame ir prie aplinkos tausojimo, ir prie atliekų mažinimo, bei suteikiame galimybę norimą knygą perskaityti tiems, kam ją įsigyti nėra paprasta", — teigia Norbutas. 

  Knygų mainais, kai seną savo knygą į mugę atsinešęs lankytojas Aplinkos ministerijos stende galės pasirinkti sau tinkamą knygą, ministerija organizuoja pirmą kartą. Idėja tokiems knygų mainams kilo regint senesnių knygų likimus, kai jos paverčiamos atlieka. Tačiau jų kažkam labai reikia, jų ieško studentai, viena ar kita sritimi besidomintys, pagaliau — plečiantys savo asmenines bibliotekas. Savo leidiniais pasidalino ir kitos ministerijos bei Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos, tad knygų įvairovė bus tikrai didelė.

  Kviečiame užsukti į "bukinistų pasažą" ir suteikti perskaitytoms knygoms dar vieną gyvenimą!

  Dar šia tema

  Savivaldybių bibliotekose atsiras 270 elektroninių knygų skaityklių
  Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį: Vilniuje vyks didelė knygų mugė
  Knygų rūmai: dešimt gražiausių bibliotekų pasaulyje
  Lietuvos prezidentė paskelbė akcijos "Knygų Kalėdos" pradžią
  Tegai:
  knygų mugė, knygos

  Svarbiausios temos