02:56 2019 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1053
 • RUB70.9405
   URC praleidimo punktas

  Pabradėje atidaromas naujas URC praleidimo punktas

  © Photo: VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  74 0 0

  Senasis URC kontrolės praleidimo punktas buvo avarinės būklės, jo patalpos neatitiko higienos normų reikalavimų

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Ketvirtadienį Pabradėje atidaromi naujai pastatytas Užsieniečių registracijos centro kontrolinis praėjimo punktas bei pažeidžiamų asmenų bendrabutis.

  Naujojo praėjimo punkto vertė yra 880 456 eurai. Projekto įgyvendinimo metu atlikta esamo techninio projekto korekcija, nugriautas senas ir pastatytas naujas pastatas, sutvarkyta teritorija, įrengti įvažiavimo vartai ir kontroliuojami įėjimo/išėjimo varteliai, įrengtos patalpos apklausoms ir kitoms prieglobsčio procedūroms atlikti bei įsigyta reikalinga įranga ir kitas turtas šiam pastatui funkcionuoti ir prieglobsčio procedūroms atlikti.

  Senasis URC kontrolės praleidimo punktas buvo avarinės būklės, jo patalpos neatitiko higienos normų reikalavimų.

  URC vienintelis centras Lietuvoje, skirtas laikyti sulaikytus, neteisėtai esančius ar neteisėtai atvykusius į Lietuvą užsieniečius, taip pat apgyvendinti prieglobsčio prašytojus tol, kol yra nagrinėjami jų pateikti motyvai.

  Naujai pastatyto pažeidžiamų asmenų bendrabučio statybų vertė yra 690 000 eurų. Įgyvendinus projektą URC teritorijoje pastatytas naujas bendrabutis, sutvarkyta teritorija aplink pastatą bei įsigyta reikalinga įranga ir kitas turtas.

  Naujai pastatyto bendrabučio bendras plotas yra 258 kvadratiniai metrai. Jame įrengti 6 gyvenamieji kambariai, poilsio kambarys ir virtuvė. Iš viso čia apsistoti galės 15 žmonių, du iš jų — su negalia.

  Bendrabutyje bus užtikrintos tinkamos buities ir higienos sąlygos pažeidžiamiems prieglobsčio prašytojams. Be to, jame atsiras galimybė atskirai apgyvendinti pažeidžiamus prieglobsčio prašytojus pagal jų religiją, tautinę priklausomybę.

  Čia galės būti atskirai apgyvendinami vyrai, moterys, pažeidžiamų prieglobsčio prašytojų šeimos, vieniši asmenys. Atsižvelgiant į tai, kad tarp pažeidžiamų asmenų dažnai būna moterys su nepilnamečiais, naujajame pastate bus galima apgyvendinti 5 vaikus bei jiems numatyti papildomas priemones saugumui užtikrinti.

  Общежитие в Центре регистрации иностранцев в Пабраде
  Pažeidžiamų asmenų bendrabutis

  Tinkamam apgyvendinimui šiame bendrabutyje užtikrinti įsigyta ir būtiniausios įrangos — buitinės technikos, virtuvės prietaisų, inventoriaus ir kitos paskirties prekių.

  Abu projektai buvo finansuoti iš dviejų šaltinių. 80 procentų lėšų skirta iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo (PMIF), 20 procentų — iš Lietuvos biudžeto.

  Svarbiausios temos