10:24 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  164

  Ekspertai atsižvelgė į gyventojų perkamąją galią, saugumą, sveikatos apsaugą, pragyvenimo išlaidas ir kai kuriuos kitus veiksnius

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Latvija ir Lietuva yra blogiausios Šiaurės Europos šalys pagal gyvenimo kokybę, tai rodo tyrimų tarnybos "Numbeo" duomenys.

  Reitingo lyderiais tapo Danija, Suomija ir Islandija. Estija užėmė penktą vietą.

  Latvijoje rezultatai prasčiausi, gyvenimo kokybės indeksas čia siekia 149,15 balo. Lietuvos rezultatas yra šiek tiek geresnis— 156,36 balo.

  "Numbeo" ekspertai atlikdami tyrimą rėmėsi aštuoniais rodikliais: gyventojų perkamoji galia, saugumas, sveikatos apsauga, pragyvenimo išlaidos, nekilnojamojo turto kainų ir gyventojų pajamų santykis, transporto apkrova, aplinkos tarša, klimatas.

  Pažymima, kad pasaulio šalių reitinge pagal gyvenimo kokybę pirmauja Danija, Šveicarija ir Suomija. Estija užėmė 11 vietą, Lietuva — 29, o Latvija — 34.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad tyrimų tarnyba "Numbeo" paskelbė geriausių pasaulio miestų pagal gyvenimo kokybę reitingą, kur Vilnius užėmė 99 vietą, aplenkęs Singapūrą, Briuselį (Belgija), Madridą (Ispanija) ir Los Andželą (JAV).

  Į šį sąrašą taip pat pateko Latvijos ir Estijos miestai. Ryga užėmė 128, o Talinas — 58 vietą.

  Geriausiais miestais pagal gyvenimo kokybę buvo pripažinti Kanbera (Australija), Eindhovenas (Nyderlandai), Rolis (JAV), Adelaidė (Australija) ir Ciurichas (Šveicarija).

  Dar šia tema

  Lietuvoje — brangiausia elektra tarp Baltijos šalių
  Paskelbtas labiausiai užterštų ir švariausių Europos miestų reitingas
  Lietuva – Europos lyderė pagal savižudybių skaičių
  Tegai:
  Latvija, Lietuva, reitingas

  Svarbiausios temos