21:39 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Teisėsauga vėl atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų tarptautinių sankcijų pažeidimų

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Generalinė prokuratūra nerado pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl valdančiųjų "valstiečių" lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausančios žemės ūkio grupės "Agrokoncernas" trąšų importo iš Rusijos, rašoma pranešime spaudai.

  Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamente atmestas sausio 31 dieną gautas skundas, kuriame buvo prašoma panaikinti šių metų sausio 18 dieną Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos priimtą nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų tarptautinių sankcijų, įgyvendinamų pagal Lietuvos ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatymą, pažeidimų.

  FNTT išnagrinėjo Seimo narių pareiškimą, Užsienio reikalų ministerijos bei Muitinės departamento pateiktus papildomus duomenis​ apie Lietuvos bendroves, įvežančias Rusijoje pagamintas trąšas ir bevandenį amoniaką.

  Nustatyta, kad pirkimo sandoriai buvo sudaryti su Jungtinių Arabų Emyratų ir Latvijos Respublikos įmonėmis, nors prekių siuntėjas buvo Rusijos Federacijos gamykla, tačiau tarptautinės sankcijos įmonėms, dalyvavusioms šiuose sandoriuose, netaikomos.

  Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) jau ne pirmą kartą atsisako pradėti tyrimą dėl Rusijos bendrovės "Minudobrenija" trąšų, kurias į Lietuvą importuoja Ramūnui Karbauskiui priklausanti įmonė "Agrokoncernas" ir aštuonios kitos Lietuvos įmonės.

  Patikrinti, ar bendrovė nepažeidžia sankcijų Rusijai režimo, vis reikalauja "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) partijos nariai Arvydas Anušauskas, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kaščiūnas. Karbauskis, savo ruožtu, paspėliojo, kad opozicija naudojasi informacija apie "Agrokoncerną", siekdama "atgauti valdžią".

  Dar šia tema

  Karbauskis pasipiktino dėl konservatorių skundo apie jo pomėgį žaisti šaškėmis
  Tegai:
  pažeidimai, sankcijos, teisėsauga

  Svarbiausios temos