12:27 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  86

  Kaltinamasis Estijoje įregistravo kelias įmones, kurios vertėsi prekyba naudotais automobiliais Lietuvoje, tačiau VMI pranešti apie vykdomą veiklą ir pajamas jis "pamiršo"

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Naudotų automobilių verslo prekeivis iš Vilniaus įtariamas nesumokėjęs į biudžetą daugiau nei 2,4 mln. eurų PVM, praneša Generalinė prokuratūra.

  Generalinė prokuratūra ir FNTT išaiškino Vilniuje gyvenančio verslininko N. S. sukurtą šešėlinį verslą ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui. Kaltinimai dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine veikla, neteisėta juridinio asmens veikla pareikšti N. S. ir juridiniam asmeniui — Estijoje registruotai įmonei.

  Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis N. S. Estijoje įregistravo kelias įmones, kurios vertėsi prekyba naudotais automobiliais Lietuvoje, tačiau Valstybinei mokesčių inspekcijai pranešti apie Lietuvoje vykdomą veiklą, gautas pajamas ir mokėtinus mokesčius jis "pamiršo".

  Pareigūnai nustatė, kad minėtas asmuo, turėdamas tikslą Europos Sąjungos valstybėse įsigyti naudotas transporto priemones su 0 proc. PVM ir jas nekonkurencingomis sąlygomis parduoti Lietuvoje, siekė išvengti turtinės prievolės — PVM mokėjimo į valstybės biudžetą. Kaltinamasis taip pat vadovavo bendrovėms (juridiniams asmenims), kurios buvo naudojamos neteisėtai veiklai nuslėpti.

  Verslininkas kartu su dar keliais draugais įvairiuose Vokietijos, Italijos ir Belgijos naudotų automobilių aukcionuose pirkdavo naudotus geros kokybės automobilius, daugiausia "Volkswagen" ir "Audi" markių, ir atgabendavo juos į Lietuvą. Automobilius pardavinėjo Vilniaus Gariūnų turgavietėje bei kitose Vilniuje esančiose automobilių ekspozicijos aikštelėse. Trijulė per kelerius metus pardavė 899 automobilius už daugiau kaip 14 mln. eurų. Dėl nesumokėto PVM valstybei padaryta didelė žala — daugiau nei 2,4 mln. eurų. Civilinį ieškinį minėtai sumai šioje byloje pareiškė Valstybinė mokesčių inspekcija.

  Atliekant šį tyrimą buvo apklausta per 150 liudytojų, išsiųsti teisinės pagalbos prašymai į užsienio šalis, gautos specialistų išvados, atlikti kiti procesiniai veiksmai.

  Atliekant ikiteisminį tyrimą prokuroro sprendimu buvo išskirti trys tyrimai. Dvi baudžiamosios bylos jau išnagrinėtos teismuose, kaltinamojo N. S. "pagalbininkai" nubausti baudžiamaisiais įsakymais.

  N. S. jau buvo teistas anksčiau PVM grobstymo byloje.

  Dar šia tema

  NKSC praneša apie valstybės institucijų elektroninio pašto adresų falsifikavimo atvejus
  Palangos gyventoja telefoniniams sukčiams atidavė 22 tūkst eurų
  Tegai:
  Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), automobiliai

  Svarbiausios temos