09:23 2021 Gegužės 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2005
 • RUB89.7964
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Iš tualeto paimtoje kortelėje rasta su privačiu asmenų gyvenimu susijusių nuotraukų

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Šiauliuose sulaikytas 59 metų vyras, kuriam pareikštas įtarimas dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, kai jis biotualete įmontavo vaizdo įrašymo įrangą, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

  Praėjusių metų spalio pradžioje Šiauliuose į netoli Talkšos ežero pastatytą biotualetą gamtinių reikalų atlikti užėjusio žmogus dėmesį atkreipė į klozeto dangčio gale išsikišusį juoduojantį gumos gabalėlį. Įdėmiau keistą iškilimą apžiūrėjęs vyras pastebėjo vaizdo kamerą. Apie keistą radinį viešajame tualete šiaulietis pranešė policijai.

  Atvykę pareigūnai klozeto dangtyje rado sumontuotą savadarbę vaizdo įrašymo įrangą: vaizdo registratoriaus kamerą, prie jos prijungtas baterijas bei atminties kortelę, į kurią buvo įrašomas vaizdas. Rasta duomenų kortelė buvo perduota ekspertams, kad jie išsiaiškintų, ar šioje kortelėje nėra vaizdų, susijusių su privačiu asmenų gyvenimu.

  Net jei vartotojas iš atminties kortelės ištrina joje laikytą informaciją, ją, pasinaudojus specialia programine įranga, galima atkurti. Ir Kriminalinių tyrimų tarnybos specialistams tai padaryti pavyko — iš tualeto paimtoje kortelėje rasta su privačiu asmenų gyvenimu susijusių nuotraukų.

  Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, vasario pradžioje sulaikytas šiuo nusikaltimu įtariamas asmuo. 59 metų šiauliečiui pareikštas įtarimas dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo. Po 5 parų teismo sankcionuoto suėmimo kardomoji priemonė įtariamajam buvo pakeista kitomis, su laisvės atėmimu nesusijusiomis priemonėmis.

  Dar šia tema

  Vilniuje sulaikytas vyras, kuris Lazdynuose tris kartus šovė žmogui į galvą
  Kauno rajone sulaikytas prabangus "BMW" su kanapių ir kokaino kontrabanda
  Tegai:
  vaizdo kamera, vaizdo įrašas, tualetas, Šiauliai

  Svarbiausios temos