10:55 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)
  53

  Už bandymą įvežti į Lietuvą kontrabandinius rūkalus Rusijos piliečiui gresia nemaža piniginė bauda, tabako gaminių ir transporto priemonės konfiskavimas

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Kauno teritorinės muitinės pareigūnams Kybartų kelio poste įkliuvo Rusijos pilietis, bandęs iš Rusijos į Lietuvą lengvuoju automobiliu atgabenti nelegalių rūkalų, praneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba. 

  Vasario 13 dieną, apie septintą valandą ryto, į Kybartų kelio postą automobiliu "Peugeot" atvažiavęs 40-metis vyriškis, bandydamas suklaidinti muitinės pareigūnus, žodžiu deklaravo gabenantis tik leidžiamą kiekį akcizinių prekių — degalus automobilio kuro bake, vieną litrą alkoholio ir du pakelius cigarečių.

  Tačiau muitininkams kilo įtarimų, kad automobilyje akcizinių prekių gali būti ir daugiau, todėl jie nutarė transporto priemonę patikrinti detaliau.

  Patikrinus automobilį mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad įvairiose automobilio vietose vyriškis buvo itin kruopščiai įrengęs slėptuves, kuriose, siekdamas išvengti muitinės kontrolės, gabeno kontrabandinius rūkalus.

  Automobilio slėptuvėse muitininkai rado išslapstytus 1312 pakelių "Allure", "Minsk" ir "NZ" cigarečių be banderolių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — daugiau kaip keturi tūkstančiai eurų.

  Šešėlinė prekyba nemažėja: 20 proc. rūkalų Lietuvoje — kontrabanda >>

  Muitinės pareigūnai sulaikė ir cigaretes, ir automobilį, o vairuotojui surašė administracinio nusižengimo protokolą. Už šį pažeidimą jam gresia nemaža piniginė bauda, tabako gaminių ir transporto priemonės konfiskavimas. 

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)

  Dar šia tema

  Tarp lietuviškų baldų muitininkai aptiko apie 100 tūkst. eurų vertės cigaretes
  Kontrabandininkai bandė cigarečių krovinius užmaskuoti sniegu
  Pernai VSAT sulaikė daugiau kaip 1,7 mln. pakelių kontrabandinių cigarečių
  Kontrabandistas nusprendė pasinaudoti taksi paslaugomis cigaretėms pervežti
  Baltarusis po drabužiais bandė paslėpti šimtą pakelių cigarečių
  Tegai:
  Rusija, kontrabandiniai rūkalai, Lietuvos muitinė, Lietuva

  Svarbiausios temos