04:18 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Dėl "Tremtinių namų" direktoriaus veiklos valstybei galimai padaryta daugiau nei šimto tūkstančių eurų žala, o globos namų gyventojai taip ir negavo naujo valgyklos pastato

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis penktadienį už šiurkštų darbo pareigų pažeidimą ir daugkartinius teisės aktų pažeidimus atleido "Tremtinių namų" direktorių Dalių Bitaitį, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Teigiama, kad Bitaičio aplaidumo įrengiant naują valgyklą valstybei galimai buvo padaryta 141 tūkstančio eurų turtinė žala, o specialiųjų socialinių globos namų gyventojai vis dar negali naudotis nauju valgyklos pastatu.

  Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba dėl šių ministerijos išsiaiškintų faktų atlieka ikiteisminį tyrimą, o Viešųjų pirkimų taryba yra konstatavusi Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus.

  "Tremtinių namai" yra specialieji globos namai, kuriuose suteikiama nuolatinė specialistų priežiūra savarankiškiems ir nesavarankiškiems senyvo amžiaus žmonėms, pirmumą suteikiant represuotiems pensinio amžiaus Lietuvos piliečiams, tai yra, politiniams kaliniams, tremtiniams, rezistencijos dalyviams, nepriklausomybės gynėjams ir jų sutuoktiniams.

  Globos namai Vilniuje, Meškeriotojų gatvėje, 2017 metais pradėjo statyti naują valgyklos pastatą. Naujos valgyklos prireikė, nes "Tremtinių namuose" gyvena apie 80 žmonių, o maitinimas organizuojamas 18 kvadratinių metrų patalpoje, į kurią visi gyventojai netelpa.

  Audito metu buvo nustatyta, kad valgyklos pastato statybai ir įrengimo darbams iš valstybės investicijų programos buvo skirta 666,12 tūkstančio eurų trejiems metams. 2017 metams iš šios sumos numatytam tikslui pervesta 406 tūkstančiai eurų.

  Globos namai darbams atlikti per du kartus skelbė viešąjį pirkimą. Pirmą pirkimą nutraukė dėl klaidos, antrąjį laimėjo rangovas "Infes", pasiūlęs atlikti darbus už 1,569 milijono eurų. Nuo mažiausios pasiūlytos kainos išrinktas pasiūlymas skyrėsi net 300 tūkstančių eurų.

  Iš viso globos namai rangovui "Infes" sumokėjo 382,5 tūkstančio eurų, nors, nepriklausomo statybų eksperto vertinimu, visų atliktų darbų vertė siekia vos 241,2 tūkstančio eurų.

  Nustačiusi galimai netinkamą valstybės lėšų panaudojimą, netinkamą jų apskaitymą globos namų buhalterinėje apskaitoje, taip pat galimą dokumentų klastojimą ministerija kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, kuri jau atlieka ikiteisminį tyrimą.

  Dar šia tema

  Kybartų pataisos namų vadovas atleistas dėl kalinių girtavimo
  Fiktyvia sutartimi iššvaistytos lėšos neliko nepastebėtos
  Nuteisti "Kauno vandenų" darbuotojai: teismas skyrė tūkstantines baudas
  Tegai:
  lėšų švaistymas, Vilnius, globos namai, Lietuva

  Svarbiausios temos