06:48 2019 Gegužės 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1139
 • RUB72.0525
  Botanikos sodas Kaune, archyvinė nuotrauka

  Pirmą kartą per 23 metus Kaune padidėjo gyventojų skaičius

  © Photo: Facebook / VDU Botanikos sodas Kaune
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (220)
  61 0 0

  2018 metais pirmą kartą buvo užfiksuotas gyventojų skaičiaus augimas, ekspertų vertinimu, gerėjanti demografinė padėtis yra pokyčių Kaune pasekmė

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Per 2018-uosius pirmą kartą per pastaruosius 23 metus demografinis pokytis Kaune buvo teigiamas — gyventojų skaičius padidėjo 878-iais, praneša miesto savivaldybė.

  Pažymima, kad Kaunas, įskaičiuojant priemiesčius, 2016 metais prarado 3598, o 2017 metais — 2757 gyventojus.

  "Yra daug rodiklių, kurie parodo, kaip sekasi miestui. Bet pats svarbiausias ir daugiausiai pasakantis yra gyventojų skaičius. Kaunas daug metų buvo nepelnytai apleistas ir prarado labai daug žmonių. Bet tie laikai baigėsi. Šiandien Kaunas yra sparčiausiai augantis Lietuvos miestas, lyderiaujantis šalyje pagal investicijas ir naujas darbo vietas", — akcentavo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Praėjusių metų vasarą naujos gamyklos statybas pradėjo bendrovė "Contitental", čia iš viso investuosianti 95 mln. Eur. Praėjusį rugsėjį apšvietimo ir elektronikos kompanija "Hella" atidarė gamyklą. Šios kompanijos padalinyje Kaune jau dirba apie 70 žmonių, o per artimiausius trejus metus planuojama šį skaičių padidinti iki 250.

  Lietuvos žemės ūkio ministerija
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  2017 metų lapkritį savo veiklą pradėjo kompanija "Hollister", per 3-5 metus ketinanti įdarbinti 300 aukštos kvalifikacijos darbuotojų. Pradinės "Hollister" investicijos į gamyklą — 50 mln. Eur. Šįmet Kauno pašonėje pradės veikti nauja bendrovės "Freda" baldų gamykla. 32 tūkst. kv. m patalpose dirbs 240 darbuotojų.

  Pasak ekonomisto Žygimanto Maurico, auganti ekonominė gerovė Kaune gali privilioti daugiau migrantų į Kauną ar net pervilioti dalį jų iš užsienio.

  "Kauno sėkmės istorija gali paskatinti ir kitus miestus patikėti, kad "ne tik Vilniuje galima gyventi". Jei Lietuva sugebėtų turėti 4-6 stiprius ir augančius regioninius centrus, ekonomikos augimas būtų gerokai spartesnis bei tolygesnis. Šiuo metu, deja, tik Vilniaus ir Kauno regionai auga greičiau nei Europos sąjungos vidurkis", — sakė Mauricas.

  Pasak ekonomisto, augantis darbuotojų skaičius yra bendro ekonomikos augimo atspindys, rodantis, kad Kaune veikiančios, į Kauną investuojančios ar Kaune besikuriančios naujos įmonės vykdo plėtrą ir samdo naujus darbuotojus. Pakankamai spartus augimas taip pat rodo, kad Kaunas sugeba pritraukti darbuotojų iš kitų Lietuvos regionų ir užsienio šalių, o šie, atitinkamai, renkasi Kauną kaip miestą, kuriame mato galimybę išnaudoti savo potencialą ir įgyvendinti savo svajones.

  Remiantis Statistikos departamento duomenimis, iš viso Lietuvoje vasario pradžioje buvo kiek daugiau nei 2 mln. 792 tūkst. nuolatinių gyventojų, tai — 1934 gyventojais mažiau nei sausio pradžioje. Per metus (šių metų vasarį, palyginti su 2018 metų vasariu) nuolatinių šalies gyventojų skaičius sumažėjo daugiau nei 14,5 tūkst.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (220)

  Dar šia tema

  Kaunas pristato pirmąją Lietuvoje miesto pramogų kortelę "Kaunastic"
  Įkvėptas puikių rezultatų Kaunas rombus siūlo įtraukti į KET
  Tegai:
  Kaunas

  Svarbiausios temos