17:43 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
   Linas Linkevicius

  Linkevičius paragino ES aktyviau kovoti su "Rusijos propaganda"

  © Photo: Depositphotos Mikhail Palinchak
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  84

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius taip pat palaikė griežtą sankcijų politiką prieš Maskvą

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino ES dėti daugiau pastangų kovoje su "Rusijos propaganda". Apie tai diplomatas pareiškė interviu Vokietijos laikraščiui "Neue Osnabrücker Zeitung", praneša Deutsche Welle.

  Pasak ministro, Europos šalys turi geriau pasirengti Rusijos informaciniams išpuoliams.

  Linkevičius pareiškė, kad Europa vis dar "nepakankamai įvertina Rusijos Federacijos informacijos įtaką". Jis taip pat pažymėjo, kad ne tik "Rytų Europos valstybes tiesiogiai ar netiesiogiai veikia Maskva".

  Be to, Linkevičius pritarė antirusiškų sankcijų politikai ir teigė, kad aiškios pozicijos dėl Rusijos trūkumas ES "skatina elgesį, kuris sukelia naujų komplikacijų".

  Rusijos Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Aleksejus Čepa sakė "RT", kad Lietuva ir toliau vykdo "aršią rusofobinę politiką". Kartu jis išreiškė nuomonę, kad ES neatkreips dėmesio į Lietuvos ministro pareiškimą.

  Vakarų šalys nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę" ir "kišimąsi". JAV ir ES šalyse kuriamas specialus informacinis laukas, kuriame tiek žiniasklaida, tiek kai kurie politikai pateikia melagingus ar iškraipytus faktus apie Rusijos Federaciją. Ši situacija pastebima ir Baltijos šalyse, ypač Lietuvoje.

  Vasario mėnesį Lietuvos specialiosios tarnybos pristatė metinę ataskaitą apie grėsmes nacionaliniam saugumui, Rusija buvo įvardyta kaip viena pagrindinių grėsmių Lietuvai.

  Pasak Lietuvos specialiųjų tarnybų, "rusų žvalgyba" renka "informaciją, trukdo IT sistemų darbui ir prisijungia prie poveikio operacijų". Pagrindinis jų tikslas tariamai yra politinė ir ekonominė informacija apie Lietuvą.

  Be to, respublikos valdžios institucijos baiminasi, kad Rusija gali "įsikišti" į artėjančius prezidento rinkimus, o 2020 metais gali "bandyti daryti įtaką Seimo rinkimams".

  Politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu "Sputnik Lietuva" pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijos Rusijos baimę padarė savo politinio režimo pagrindu. Be to, pati specialiųjų tarnybų ataskaita yra politinė savireklama.

  Kai kurie ekspertai ir politikai mano, kad siekiant išlaikyti NATO pajėgas prie Rusijos sienų, būtina išlaikyti "Rusijos grėsmės" mitą. Politinis analitikas Dmitrijus Solonikovas teigė, kad oficialus Vilnius nuolat kalba apie "Maskvos puolimo planus" tam, kad "Rusijos agresijos" tema nuolat išliktų žiniasklaidoje.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina pulti nė vienos Aljanso šalies, o NATO naudojasi Vakarų isterija, kad būtų dislokuota daugiau karinės įrangos ir batalionų Rytų flange.

  Dar šia tema

  Vaitkus neigia kaltinimus, nes tai "Rusijos propagandos" šmeižto kampanija
  Politologas: Baltijos šalys yra radikalesnės Rusijos Federacijos atžvilgiu nei ES
  Tegai:
  propaganda, ES, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos