21:09 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai

  Slovakijos URM atskleidė naujas detales apie ES sankcijas Rusijai

  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  ES ketina taikyti apribojimus dėl incidento Kerčės sąsiauryje, kai Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną

  VILNIUS, vasaris 18 — Sputnik. Galimos naujos Europos Sąjungos sankcijos Rusijai dėl įvykių Kerčės sąsiauryje; numatoma išplėsti individualių ribojamųjų priemonių sąrašą, teigė Slovakijos užsienio reikalų ministras Miroslavas Lajčakas.

  "Taip, tai numatyta darbotvarkėje, papildomos sankcijos tiems, kurie yra atsakingi už padėtį Kerčės sąsiauryje ir Azovo jūroje", — cituoja RIA Novosti ministrą.

  Pirmadienį Briuselyje vyks ES šalių užsienio reikalų ministrų derybos. Susitikimo metu bus aptariamos Ukrainos problemos.

  Rusijos Valstybės Dūma, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  Anksčiau šaltinis Europos struktūrose teigė, kad ES šalys ketina aptarti naujas sankcijas Rusijai dėl Ukrainos laivų ir jūrininkų, pažeidusių Rusijos sieną, sulaikymo. Kaip tikėtasi, į individualų sankcijų sąrašą bus įtraukti nauji asmenys.

  Be to, per ateinančias dvi savaites Europos šalys turės priimti sprendimą pratęsti esamus apribojimus, kurie baigiasi kovo 15 dieną.

  Incidentas Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio pabaigoje trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos valdžios reikalavimų ir buvo sulaikyti, o jūrininkai suimti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą provokacija, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos nariai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.

  Dar šia tema

  Medvedevas pavadino naują sankcijų paketą prieš Rusiją "šizoidų istorija"
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, ES, Slovakija, Ukraina

  Svarbiausios temos