19:53 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Praėjusiais metais ESO įmonė dėl piktadarių veiksmų prarado 200 tūkstančių eurų, o prieš metus — 400 tūkstančių eurų

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Lietuvoje elektros ir dujų grobstymų atvejų sumažėjo beveik perpus, praneša Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) spaudos tarnyba.

  Nustatyta, kad 2016 metais buvo 467 grobstymo atvejai, 2017 metais — 398, o 2018 — 172. Dažniausiai piktadariai neteisėtai prisijungia prie elektros tinklo. Statistika taip pat liudija, kad būta ir ne vieno nelaimingo atsitikimo, per kurį žuvo žmonės, tačiau pernai tokių nutikimų nefiksuota.

  ESO ragina Lietuvos gyventojus pranešti apie neteisėtus prisijungimus prie elektros ir dujų tinklų. Visi pranešimai bus anonimiški.

  "Neteisėtus prisijungimus ir vagystes labai lengvai identifikuoja ESO specialistai, pastebintys įtartinai didelius elektros ar dujų naudojimo rodiklius, neatitinkančius deklaruotų kiekių. Tačiau norint gerokai sumažinti vagysčių skaičių, ypač reikalinga visuomenės pagalba. Raginame netoleruoti kaimynystėje matomus ar žinomus tokius atvejus", — pasakė ESO Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila.

  Per praėjusius metus dėl piktavalių veiksmų bendrovė patyrė daugiau kaip 200 tūkstančių eurų nuostolių, 2017 metais — daugiau nei 400 tūkstančių eurų. Dėl gamtinių dujų vagysčių 2018 metais ESO taip pat patyrė daugiau kaip 11 tūkstančių eurų nuostolių, o 2017 metais — daugiau nei 20 tūkstančių eurų.

  Statistikos duomenimis, elektros ir dujų vagysčių labai padažnėja atšalus orams, prasidėjus šildymo sezonui. Daugiausia grobstymo atvejų buvo užfiksuota Vilniuje, tačiau nemažiau fiksuojama Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių regionuose.

  Europos šalių reitingas pagal gyventojų aprūpinimą elektra
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gyventojų aprūpinimą elektra

  Dar šia tema

  Baltarusija patarė Lietuvai sumažinti "karingą įkarštį"
  Elektros kaina Lietuvoje ― žemiausia Baltijos šalyse
  Rusija skelbia, kad Lietuva nebus patenkinta, atsijungusi nuo BRELL
  Rusija pakomentavo Lietuvos pasitraukimą iš BRELL
  Tegai:
  Lietuva, elektros energija

  Svarbiausios temos