12:23 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Tarp banko klientų buvo fizinių ir juridinių asmenų iš šalių su didele rizika, susijusia su Danijos banku

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Vieno didžiausių Švedijos bankų "Swedbank" sąskaitos galėjo būti naudojamos pinigams plauti, praneša "RIA Novosti" su nuoroda į SVT kanalo žurnalistinį tyrimą.

  Pagal pateiktą informaciją, iš viso buvo nusavinta apie 3,5 milijardo eurų.

  Danske Bank
  © Sputnik / Вадим Анцупов

  SVT žurnalistai atliko tyrimą, remdamiesi dokumentais, kurie jiems buvo nutekinti. Žurnalistai išanalizavo "Swedbank" sąskaitų operacijų 2007-2015 metų duomenis ir nustatė, kad ne mažiau kaip 50 banko klientų atliko "įtartinas operacijas" už 40 mlrd. kronų sumą (apie 3,5 mlrd. eurų).   

  Be to, kaip nurodyta SVT medžiagoje, tarp banko klientų yra asmenų ir įmonių iš šalių su didele tarptautinių skaičiavimų rizika, kurie yra susiję su "Danske Bank".

  Tuo tarpu, kaip primena SVT, praėjusių metų rudenį "Swedbank" vadovė Birgitte Bonnesen teigė, kad finansų įstaiga atliko auditą ir nerado jokio ryšio su "Danske Bank" klientais, kurie galėtų būti susiję su pinigų plovimu.

  Praėjusiais metais didžiausias Danijos bankas atsidūrė skandalo centre. Jis buvo kaltinamas pinigų plovimu per Estijos padalinį. Dabar galimų neteisėtų operacijų atvejai svarstomi banko biuruose Estijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV.

  Remiantis pačiu "Danske Bank" tyrimu, nuo 2007 iki 2015 metų per filialą Estijoje "perėjo" apie 234 mlrd. dolerių.

  Dar šia tema

  "Danske Bank" vadovas traukiasi iš pareigų dėl skandalo Estijos padalinyje
  Tegai:
  Swedbank, Danske Bank

  Svarbiausios temos