12:24 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  125

  Vilnius užsimojo įgyvendinti grandiozinį susisiekimo projektą — per šiuos ir 2020 metus Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžą padaryti dviejų lygių

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė skelbia Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rangos konkursą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Pabrėžiama, kad Vilniaus laukia naujas grandiozinis infrastruktūros projektas, kuris ženkliai pagerins susisiekimą mieste, ypač sunkiajam transportui.

  Перекресток в Вильнюсе, архивное фото
  © Photo : Vilnius
  Keturių eismo juostų ir daugiau kaip 800 metrų ilgio Žirnių gatvės ir Minsko pl. dalis atsidurs tunelyje

  Transporto arterija, kurią kasdien kerta daugiau kaip 60 tūkst. transporto priemonių, bus rekonstruota į dviejų lygių sankryžą. Keturių eismo juostų ir daugiau kaip 800 metrų ilgio Žirnių gatvės ir Minsko pl. dalis atsidurs tunelyje, o virš jų, esamame lygyje, bus įrengta šviesoforais reguliuojama Liepkalnio gatvės sankryža. Sankryžoje bus pastatytas daugiau kaip 23 m ilgio ir 78 m pločio viadukas.

  "Miestas auga ir plečiasi. Plėsdami esamas gatves ir tiesdami naujas, nuolat geriname susisiekimą, kad vilniečiai patirtų kuo mažiau rūpesčių. Per porą metų rekonstravus Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžą bus užtikrintas sklandesnis ir saugesnis susisiekimas, sumažės transporto grūstys sankryžoje ir tai pajus apie 20 tūkst. vilniečių kasdien važiuojančių iš Naujininkų, Rasų seniūnijų", — sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

  Daugiau kaip 2,2 km ilgio vienoje judriausių sankryžų bus atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtas gatvių apšvietimas, viešojo transporto stotelės, atraminės sienelės, vandentiekio, lietaus nuotekų, telekomunikacijų, šviesoforų valdymo tinklai.

  Vilniuje bus rekonstruota Kareivių ir Verkių gatvių sankryža >>

  Po rekonstrukcijos bus užtikrintas sklandesnis ir saugesnis transporto, pėsčiųjų ir dviratininkų susisiekimas Žirnių gatvės ir Minsko plento kryptimis.

  Atnaujintos sankryžos statybos darbai prasidės jau šią vasarą. Planuojama projekto vertė — apie 30 mln. eurų. Daugiau nei 8 mln. eurų projektui įgyvendinti skirs Vilniaus miesto savivaldybė, likusius 22 mln. — Vyriausybė. Projektą įgyvendinti planuojama per šiuos ir 2020 metus.

  Dar šia tema

  Keičiasi eismo organizavimas Konstitucijos prospekto žiedinėje sankryžoje
  Atnaujinta sostinės Geležinio Vilko gatvė
  Antakalnio – Šilo sankryžos rekonstrukcija: sekcija kairiajam posūkiui
  Videofaktas: jau prie dešimties įvažiavimų į Vilnių — Vyčio vėliavos
  Tegai:
  eismas, Vilnius

  Svarbiausios temos