01:48 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  98

  Su daugiau nei 133 kg hašišo savo automobilyje Lietuvoje buvo sulaikytas Rusijos pilietis

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Lietuvos muitinės tarnyba sulaikė Rusijos pilietį, kurio automobilyje buvo aptikta 133 kg hašišo.

  Vasario 15 dieną kelyje A5, priešais Garliavą, muitinės pareigūnai sustabdė Rusijos piliečio A. P. vairuojamą automobilį "Kia Optima". Vairuotojas pareigūnams sakėsi grįžtąs iš poilsio Lenkijos Zakopanės slidinėjimo centro, bet netrukus ėmė painiotis savo pasakojime. O ir mašinoje nebuvo jokio slidinėjimo kostiumo, tačiau netrūko prekių su ispaniškomis etiketėmis.

  Tad buvo nuspresta automobilį patikrinti Kybartuose, kur su rentgeno kontrolės sistema netrukus nustatyta, jog jame įrengta slėptuvė.

  Slėptuvėje muitininkai rado daugiau nei 133 kg hašišo, kurio vertė juodojoje rinkoje apie 1 mln. 330 tūkst. eurų.

  Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kauno apygardos teismo sprendimu, A. P. buvo suimtas dviem mėnesiams, jam gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

  Narkotikų karavanas

  Po ilgalaikės operacijos tai jau trečias stambus kvaišalų sulaikymas per dvi savaites: vasario 11 dieną Kauno rajone muitininkams įkliuvo rusas, automobiliu vežęs didelį kiekį kokaino ir marihuanos, o vasario 1–ąją ties Kalvarija sulaikytas jo tautietis, kurio mašinoje rasta 72 kg hašišo. 

  Iš viso per dvi vasario savaites į muitinės pareigūnų rankas trijų sėkmingų sulaikymų metu jau pateko 205 kg hašišo, 25 kg marihuanos ir 3,7 kg kokaino. Bendra tokio kiekio kvaišalų vertė juodojoje rinkoje ― beveik 3 mln. eurų.

  Pernai MKT pareigūnai sulaikė daugiau nei toną įvairių narkotikų, tarp kurių vyrauja augalinės kilmės (hašišas, arabinis dusūnas). Dar įspūdingesni sulaikytos žaliavos narkotikams gaminti (prekursorių) kiekiai ― jų muitinės pareigūnai 2018 m. sulaikė net 4 tonas.

  Anot muitinės kriminalistų, Lietuvoje sulaikomi įspūdingi kvaišalų kiekiai dažniausiai yra "tranzitiniai". Iš Vakarų į Rytų šalis per mūsų šalį dažniausiai gabenamas hašišas, marihuana ir kokainas, o iš Rytų valstybių į Vakarų šalis ― heroinas.

  Dar šia tema

  Kauno rajone sulaikytas prabangus "BMW" su kanapių ir kokaino kontrabanda
  Kaune sulaikyti narkotikų platintojai, bandę pasprukti nuo pareigūnų — video

  Svarbiausios temos