07:51 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos prezidentė pareiškė, kad teisingumo sistema "pradeda valytis"

  CC BY 2.0 / Arno Mikkor (EU2017EE)
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  90 0 0

  Šalies vadovė pabrėžė, kad pasitikėjimas teismais ir teisingumu yra būtinas, kad būtų galima pasitikėti valstybe

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad atliekami tyrimai dėl korupcijos teisingumo sistemoje rodo, jog ji pradeda valytis.

  "Mes vykdome didelį tolesnį procesą, pasipriešinimo bus daug, triukšmo bus daug. Bet turime matyti pagrindinę liniją — kova su korupcija yra būtina visuose lygmenyse. Pasitikėjimas teisingumu priklauso nuo pasitikėjimo teismais. O pasitikėjimas teismais ir teisingumu yra būtinas pasitikėjimui valstybe", — LRT sakė Grybauskaitė.

  Ikiteisminiame tyrime dėl įvairių korupcinių nusikaltimų įtarimai yra pareikšti 28 asmenims, tarp kurių 8 teisėjai, 5 advokatai, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, jo padėjėjas Aivaras Kadziauskas ir kiti asmenys.

  Teismas leido suimti visus 19 asmenų, dėl kurių suėmimo buvo kreiptasi, dar 9 asmenims skirtos kardomosios priemonės — pasižadėjimai neišvykti, nebendrauti su tam tikrais asmenimis ir dokumentų paėmimai.

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis anksčiau apie teisėjų skandalą pareiškė, kad "neliečiamųjų laikai baigėsi", ir pridūrė, jog pradėtas baudžiamasis persekiojimas yra signalas, kad Lietuvos teismų sistemoje yra rimtų problemų.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn 8 aukšto rango teisėjus
  Druskininkų meras Malinauskas apkaltintas prekyba poveikiu
  Lietuvos Temidė apaugo korupcijos žieve: artėja apsivalymas?
  Gentvilas: teisėjų korupcijos skandalas žymi Grybauskaitės epochą
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos