13:03 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Teisėjas

  Ekspertas: Lietuvai prireiks daug metų, kad išvalytų teismų sistemą

  © Depositphotos/ sezerozger
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Korupcijos tinklo aptikimas Lietuvos Respublikos teismų sistemoje nesukels staigių jos kokybės pokyčių, mano advokatas Dmitrijus Romanenko

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad atliekami tyrimai dėl korupcijos teisingumo sistemoje rodo, jog ji pradeda valytis. Pasak šalies vadovės, pasitikėjimas teisėjais ir teisingumu yra svarbus, kad būtų galima pasitikėti valstybe.

  Liberalų judėjimo lyderis Eugenijus Gentvilas, savo ruožtu, pareiškė, kad skandalas teismų sistemoje apibūdina Grybauskaitės "valdymo epochą".

  Interviu Sputnik Lietuva advokatas, tarptautinis juristas Dmitrijus Romanenko pažymėjo, kad šalies teismų sistema formuojasi daugelį metų ir greitai pasiekti pokyčių nepavyks.

  "Matome šiokį tokį impulsą, korupcijos tinklo aptikimą, tačiau tai vis tiek nesukels staigių pokyčių teismų sistemoje. Taip, dabar gali pakeisti konkrečius žmones, tačiau tai visiškai dar nepakeis pačios teismų sistemos. Bet kokiu atveju, prireiks daugelio metų, kad ji taptų visiškai, galima sakyti, švari, visiškai sveika, kaip sveikas organizmas", — teigė Romanenko.

  Dar šia tema

  Gentvilas: teisėjų korupcijos skandalas žymi Grybauskaitės epochą
  Druskininkų meras Malinauskas apkaltintas prekyba poveikiu
  Grybauskaitė leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn 8 aukšto rango teisėjus
  Lietuvos Temidė apaugo korupcijos žieve: artėja apsivalymas?
  Pas korupcija įtariamus teisėjus rasta 200 tūkst. eurų grynųjų
  Tegai:
  korupcija, teismas, Lietuva

  Svarbiausios temos