13:48 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  93

  Sostinės savivaldybė žada, kad į Europos paspirtukų sostinės vardą pretenduojantis Vilnius taip ne tik sumažins spūstis keliuose, bet ir taps laisva paspirtukų ir kitų riedėjimo priemonių zona

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Šių metų pavasarį Vilniuje pradės veikti elektrinių paspirtukų dalijimosi paslauga — ją planuoja teikti įmonės, valdančios prekės ženklus "CityBee", "Flash", "MyScoote", "Swop" ir "Unicorn scooters", praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šios penkios bendrovės su Vilniaus miesto savivaldybe pirmadienį pasirašė memorandumą dėl paslaugos plėtimo.

  Мэр Вильнюса Ремигиюс Шимашюс на самокате
  Мэр Вильнюса Ремигиюс Шимашюс на самокате

  "Greitas ir atviras Vilnius sveikina visas šalies ir pasaulio įmones, norinčias vilniečiams ir miesto svečiams teikti mikromobilumo priemonių dalinimosi paslaugas. Džiaugiuosi, kad Vilniuje paslaugą plėtoti apsisprendė penkios bendrovės, kurios vilniečiams pasiūlys puikią alternatyvą keliauti mieste, tuo tarpu Vilnius ir toliau išliks laisva riedėjimo zona ir darys viską, kad tokius projektus plėtojančios įmonės turėtų geriausias sąlygas", — sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

  Pasak Šimašiaus, elektriniai paspirtukai ne tik tampa darnaus judumo mieste dalimi, puikiai papildo bendrą viešojo transporto ekosistemą, bet ir įpareigoja dar geriau užtikrinti reikiamą infrastruktūrą, kuriai per pastaruosius metus miestas skyrė kaip niekad daug dėmesio, rekordiniais tempais tiesdamas naujus šaligatvius ir dviračių takus.

  Paspirtukų nuoma veiks "free-float" (angl. laisvai plaukiojantis) sistemos principu, kai naudojantis mobiliosiomis programėlėmis žemėlapyje bus galima matyti laisvų paspirtukų vietas ir juos iš ten pasiimti, o palikti kitur. Kaip ir visiems eismo dalyviams, paspirtukininkams mieste taip pat galios bendros kelių eismo taisyklės. Paspirtukai turės įmontuotus jutiklius, kurie nuomos paslaugų punktams suteiks informaciją apie paspirtuko buvimo vietą, gedimus ir kt.

  Pagal Kelių eismo taisykles, važiavimas elektriniu paspirtuku prilyginamas važiavimui dviračiu — juo reikėtų važiuoti dviračių infrastruktūra, o jeigu jos nėra — gatve arba šaligatviu, o pro pėsčiuosius — artimu ėjimui greičiu. Paslaugos tiekėjai numato, kad naudotis paslauga galės visi suaugusieji nuo 18 metų, vairuotojo pažymėjimas — neprivalomas. Pilnai pakrautu paspirtuku galima nuvažiuoti iki 45 km ir išvystyti iki 25 km/h greitį.

  Dar šia tema

  Vilniuje, Narbuto gatvėje, tiesiamas naujas dviračių takas
  Vilniuje bus rekonstruota Kareivių ir Verkių gatvių sankryža
  Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryža taps dviejų lygių
  Tegai:
  Vilnius, paspirtukas

  Svarbiausios temos