07:24 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Aušrinė Armonaitė siūlo atnaujintose ugdymo programose įtvirtinti tarpdisciplininį mokymą ir pasitelkus šį unikalų įrankį pritaikyti jį ne tik informacinių technologijų pamokose, bet ir gamtos moksluose, muzikoje bei kitur

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Seimo narė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją kviesdama įgyvendinti ambicingą programą — nuo rugsėjo mėnesio Lietuvos pradinukus pradėti mokyti programavimo, rašoma Seimo pranešime.

  "Šiuo metu vyksta bendrųjų ugdymo programų atnaujinimas ir mes manome, kad Lietuva gali tapti viena pirmųjų valstybių pasaulyje, kuri programavimo mokytų jau pradinėje mokykloje pasitelkiant išmanius, bet labai paprastus ir nebrangius įrankius — "Micro:bit" kompiuteriukus", — teigia Aušrinė Armonaitė.

  Pasak jos, yra unikalus šansas pradėti ugdyti pirmąją moksleivių kartą, kuri programavimo mokytųsi nuo pradinių klasių.

  Programavimas mikrokompiuteriukais Lietuvoje nėra naujiena. Nuo 2017-ųjų Lietuvoje programavimo entuziastai yra susibūrę į organizaciją ir kartu įgyvendina iniciatyvą "Kompiuteriukai vaikams".

  Lietuvių iniciatyva "Kompiuteriukai vaikams" 2018-aisiais buvo įvertinta Jungtinių Tautų globojamų Pasaulio viršūnių apdovanojimuose (angl. World Summit Awards, WSA), kur pateko į geriausių pasaulyje skaitmeninių sprendimų penketuką kategorijoje "Švietimas ir mokymas".

  Aušrinė Armonaitė siūlo atnaujintose ugdymo programose įtvirtinti tarpdisciplininį mokymą ir pasitelkus šį unikalų įrankį pritaikyti jį ne tik informacinių technologijų pamokose, bet ir gamtos moksluose, muzikoje bei kitur.

  Jeigu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pasiryžtų pritaikyti mokymą mikrokompiuteriukais pirmų klasių moksleiviams, tokia iniciatyva valstybei kainuotų apie 750 tūkst. eurų.

  Dar šia tema

  Pokyčius dėl etatinio modelio įvedimo pajus visa mokyklos bendruomenė
  Atrinktos mokyklos, gausiančios ES paramą
  Tegai:
  technologijos, mokyklos

  Svarbiausios temos