23:51 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (369)
  167

  Lengvąjį automobilį vairavęs azerbaidžanietis nustebo, kad už kontrabandinių cigarečių vežimą teks susidurti ne su administracine, o baudžiamąja atsakomybe

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Lengvuoju automobiliu beveik 10 tūkstančių eurų vertės cigarečių kontrabandos krovinį į Lietuvą vežęs azerbaidžanietis nesitikėjo, kad teks susidurti ne su administracine, o baudžiamąja atsakomybe, praneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

  Po Naujųjų metų įsigaliojus Baudžiamojo kodekso pakeitimams (anksčiau baudžiamoji atsakomybė prasidėdavo gabentos kontrabandos vertei viršijus 250, o nuo 2019 m. sausio 1 diemnos — 150 bazinį baudų dydį) daugeliui pažeidėjų teko nemaloniai nustebti. 

  Taip nutiko ir vasario 24 dienos rytą į Kybartų kelio postą lengvuoju automobiliu "Peugeot 607" iš Rusijos Kaliningrado srities atvažiavusiam azerbaidžaniečiui.

  Nors vairuotojas deklaravo nieko draudžiamo nevežantis, patikrinę jo mašiną rentgeno kontrolės sistema, muitinės pareigūnai jos dugne aptiko įrengtas slėptuves. Pareigūnai pažymėjo, kad tebuvo panaudotos dvi iš jų, o likusios buvo tuščios. Pasak muitininkų, matyt, automobilis buvo tikras kontrabandos gabenimo "veteranas".

  Atsarginio rato vietoje ir už galinių sėdynių atlošų įrengtose ertmėse pareigūnai rado 3,1 tūkstančio pakelių rusiškų cigarečių "Golden Gate Red" ir "Golden Gate Blue". Bendra nelegalių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — 9,7 tūkstančio eurų. 

  Vairuotojas neslėpė nusivylimo, sužinojęs, kad yra sulaikytas, o už pažeidimą jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Jis sakėsi viso labo norėjęs užsidirbti: už 60 eurų pažadėjęs nepažįstamiesiems nuvairuoti "Peugeot 607" iš Kaliningrado srities per Lietuvą į Lenkiją — Suvalkus.

  Nelabai bijojo ir dėl rizikos įkliūti, mat blogiausiu atveju tesitikėjo administracinės atsakomybės ir baudos. Tokiu "uždarbiu" Kaliningrado srityje esą susivilioja ne vienas: sulaikytos cigaretės ten kainuoja apie 80 centų už pakelį, o Lietuvoje jas galima parduoti už 3,13 eurų. 

  Nelegalus krovinys, automobilis, kurio vertė — beveik tūkstantis eurų, buvo sulaikyti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, po to jam buvo skirta kardomoji priemonė — piniginis užstatas. 

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (369)

  Dar šia tema

  Vilnietis vežė kontrabandą į Lietuvą, net nepaslėpęs jos
  Daugiau kaip pusė kontrabandinių rūkalų — iš Baltarusijos
  Baltarusis po drabužiais bandė paslėpti šimtą pakelių cigarečių
  Kauno rajone sulaikytas prabangus "BMW" su kanapių ir kokaino kontrabanda
  Tegai:
  kontrabanda, Lietuvos muitinė

  Svarbiausios temos