22:15 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Vyriškis žodžiu deklaravo, kad su savimi turi vos vieną cigarečių pakelį, tačiau pareigūnai iš baltarusio mašinos ištraukė 1750 pakelių kontrabandos

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Šiandien, vos po vidurnakčio, Panemunės kelio posto muitininkams įkliuvo baltarusis, kurio automobilis buvo pilnas kontrabandinių cigarečių.

  Pareigūnams žodžiu deklaravęs, kad su savimi turi vos vieną cigarečių pakelį, vyriškis tikėjosi prasmukti pro muitinės kontrolę. Tačiau pradėjus atidžiau tikrinti jo vairuojamą "Peugeot 406", pareigūnai ėmė juokauti, kad sunku surasti vietą, kurioje kontrabandinių rūkalų nebūtų prikimšta.

  Nelegaliai gabenamomis cigaretėmis buvo "išklotos" automobilio grindys po kilimėliais, pakeliai pūpsojo galinėse sėdynėse ir jų atramose, o nuėmus apdailą, ėmė byrėti iš priekinių ir galinių mašinos durelių, jų buvo ir kėbulo šoninėse atramose.

  Iš viso muitininkai iš baltarusio mašinos ištraukė 1750 pakelių kontrabandinių "NZ Slims" cigarečių pakelių be banderolių. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais siektų apie 5 tūkst. eurų.

  Muitinėje sulaikytas ir nelegalių rūkalų gabenimo slėptuve paverstas vyriškio "Peugeot".

  Praėjusiais metais kontrabandinių cigarečių dalis Lietuvoje sudarė beveik 20 proc. Pagal muitinės ir pasienio tarnybos duomenis, pernai konfiskuota apie aštuonis milijonus pakelių kontrabandinių cigarečių.  

  Suskaičiuota, kad preliminariai Lietuvoje fiksuojama daugiau nei 1,5 tūkstančio nelegalių tabako pardavimo vietų. Pasieniečių duomenimis, rūkalai tokioje rinkoje gali kainuoti 5-6 kartus pigiau.

  Dar šia tema

  Saldumynai su tabako prieskoniu: tarp dėžių su tortais - cigarečių kontrabanda
  Vagone su trąšomis vėl buvo aptikta cigarečių kontrabanda
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, kontrabanda

  Svarbiausios temos