01:32 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1103
 • RUB74.2984
  Kauno panorama, archyvinė nuotrauka

  Kaunas skirs septynis milijonus eurų mokytojų algoms didinti

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  51 0 0

  Augantiems atlyginimams Kaune per šiuos metus iš viso numatyta skirti papildomus 12 milijonų eurų, iš jų 7 mln. — mokytojų darbo užmokesčiui kelti

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Kauno miesto taryba antradienį patvirtino 2019 metų biudžetą, sieksiantį 327,15 mln. eurų, praneša Kauno savivaldybė.

  Pagrindinis dėmesys koncentruojamas į didžiuosius miesto projektus bei algų didinimą švietimo, kultūros, sporto ir socialiniams darbuotojams biudžetinėse įstaigose.

  Augantiems atlyginimams per šiuos metus iš viso numatyta skirti papildomus 12 milijonų eurų. Iš jų 7 mln. — mokytojų darbo užmokesčiui kelti. Be to, ypatingą dėmesį bei nemažą dalį miesto lėšų numatyta skirti stambiausiems miesto projektams.

  Šiemet Kaunas pradės naujos ledo arenos statybas, Nemuno salos ir kitų miesto parkų rekonstrukciją, Ąžuolyno atnaujinimo darbus ir sporto halės rekonstrukciją. Be to, per šiuos metus bus užbaigta Laisvės alėjos rekonstrukcija ir gerokai pasistūmės S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statybos. Jau vasaros pabaigoje miestą pasieks 85 nauji "Solaris" markės troleibusai, taip pat per šiuos metus bus baigtas 100 naujų hibridinių autobusų pirkimas.

  Didžioji dalis (46 proc.) viso biudžeto — 148,9 mln. eurų — numatyta švietimui. Miesto infrastruktūrai ir tvarkymui — 55,6 mln. eurų, kultūrai ir sportui — 42,5 mln. eurų, o socialinei apsaugai — beveik 34 mln. eurų. Dar 4 ir 3 mln. eurų suplanuota atitinkamai aplinkos apsaugai ir sveikatos apsaugai. Likusios biudžeto lėšos bus skirtos kitoms išlaidoms.

  Pagal šių metų prognozes, Kaunas planuoja į miesto biudžetą surinkti apie 162,1 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio. Tai yra 2,3 mln. eurų daugiau nei pernai.

  Dar šia tema

  Gerovės prognozė: algos augs greičiau nei kainos
  Pasirašyta nacionalinė kolektyvinė sutartis dėl pareiginės algos bazinio dydžio
  Tegai:
  atlyginimai, mokytojai, Kaunas

  Svarbiausios temos