21:02 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Skurdas, archyvinė nuotrauka.

  Parama vargstantiems: kovą gaus tik dalį maisto produktų

  CC BY 2.0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9510

  "Eurostat" duomenimis, ties skurdo riba gyvena beveik trečdalis Lietuvos žmonių, ir tai yra vienas prasčiausių rodiklių Europoje

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Nepasiturintieji kovą sulauks tik dalies maisto produktų, numatytų išdalyti už Europos Sąjungos pagalbos fondo lėšas, rašo LRT.

  Tai bus dėžutė kiaulienos konservų ir pakelis saldžių sausų pusryčių. Kitus produktus žadama išdalyti vėliau, nes tiekėjams netinkamai užpildžius dokumentus, parama vėluoja.

  Tarp laukiančiųjų sriubos lėkštės Vilniaus labdaros valgykloje yra ir gaunančių paramą maistu iš Europos lėšų. Iš viso Vilniuje tokių žmonių — daugiau nei 7 tūkst.

  Antrus metus produktų skurstantiesiems pirkimu užsiima Europos socialinio fondo agentūra. Pasak jos atstovės, parama maistu vėluoja, nes buvo nutrauktas viešasis pirkimas.

  "Tai yra netinkamai pateikti tiekėjų pasiūlymai, dėl ko jie buvo atmesti ir pradėtos naujos viešojo pirkimo procedūros. Balandžio mėnesį planuojame gausesnį paramos krepšelį. Paramos gavėjus per metus pasieks visi produktai", — žadėjo Europos socialinio fondo (ESPA) agentūros projekto vadovė Gintarė Zizienė.

  Seimo narys Tomas Tomilinas pastebi, kad dėl griežtų viešųjų pirkimų reikalavimų jau kelintą kartą kenčia labiausiai pažeidžiami žmonės — neseniai buvo sutrikęs pensijų pristatymas, o dabar vargstantieji laiku negaus maisto. 

  Už Europos Sąjungos pagalbos fondo lėšas įsigyti produktai dalijami 6 kartus per metus. Pernai gruodį paramą gavo beveik 200 tūkst. gyventojų, kovo mėnesį jų laukia 156 tūkst.

  Šios paramos galima kreiptis visus metus, jeigu vienam šeimos nariui tenka mažiau pajamų nei 183 eurai, jei jų neviršija per mėnesį. 

  "Eurostat" duomenimis, ties skurdo riba gyvena beveik trečdalis Lietuvos žmonių, ir tai yra vienas prasčiausių rodiklių Europoje.

  Anksčiau Baltijos šalys pirmavo ES šalių, kuriose pensininkams dažniausiai gresia skurdas, reitinge. Estijoje šis rodiklis siekė 46 procentus, Latvijoje — 44, Lietuvoje — 37 procentus.

  Be to, "Eurostat" įvertino dirbančio jaunimo rizikas. Tyrimo duomenimis, šis rodiklis Lietuvoje buvo didesnis už Europos vidurkį (13,4 procento). Latvijoje rizikos grupei priklausančių jaunų žmonių dalis sudarė septynis procentus, o Estijoje — 18,4 procento.

  Dar šia tema

  Lietuva pateko į ES trejetuką pagal pensininkų skurdo riziką
  Lietuvoje auga darbingo amžiaus jaunimo skurdo rizikos lygis
  Pirmasis reitinge, arba Spindesys ir skurdas Vilniuje
  Žmonių skurdas ― prekybininkų ir bankininkų turtas
  Ekspertas: Latvijai gresia skurdas, jei jos nebeparems ES ir NATO
  Tegai:
  Europa, skurdas, Eurostat

  Svarbiausios temos