14:41 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (26)
  104

  Išankstinis balsavimas savivaldybių pastatuose vyks trečiadienį ir ketvirtadienį

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Šiandien savivaldos rinkimuose prasideda balsavimas iš anksto savivaldybėse ir specialiuose punktuose.

  Rinkėjai, kurie rinkimų dienomis negali balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto. Studentai išankstinio balsavimo metu galės balsuoti bet kurioje savivaldybėje.

  Savivaldybių tarybų rinkimuose balsavimas iš anksto vyks savivaldybių pastatuose vasario 27–28 dienomis, nuo 8:00 iki 20:00.

  Rinkėjai, esantys Lietuvos teritorijoje sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ir globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, pradeda balsuoti šiose įstaigose sudarytuose specialiuose punktuose įrengtose balsavimo vietose. Balsavimas specialiuose balsavimo punktuose vyks nuo vasario 27 iki kovo 1 dienos.

  Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė vakar spaudos konferencijos metu pažymėjo, kad siekiant sumažinti pažeidimus, šiemet balsavimo kabinose nebus užuolaidų ir balsadėžės bus matinės spalvos. 

  Rinkėjai galės balsuoti tik už to miesto ar rajono valdžią, kuriame deklaravo savo gyvenamąją vietą ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki rinkimų. Nesuspėję deklaruoti savo naujos gyvenamosios vietos, turės balsuoti už valdžią tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą.

  Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3 dieną. 60 Lietuvos savivaldybių gyventojai rinks jų tarybų narius ir miestų merus. Vietos politikai varžysis dėl 1502 mandatų tarybose, iš jų 60 — merų. 

  Iš viso rinkimuose dalyvauja 13 tūkst. 662 kandidatai, iš jų dėl mero posto varžosi 410.

  Prieš ketverius metus savivaldos rinkimuose galėjo dalyvauti kiek daugiau negu 2,5 mln. rinkėjų.

  Temos:
  Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai — 2019 (26)

  Dar šia tema

  Į rinkimus — tik su galiojančiais asmens dokumentais
  Tegai:
  rinkimai, savivaldybė, balsavimas

  Svarbiausios temos