00:50 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Pagalba gali būti skiriama tik žmonėms vartoti skirtiems žemės ūkio ir maisto produktams

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Visą kovo mėnesį bus priimamos paraiškos gauti pagalbai pagal Pagalbos kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų gamybai skatinti teikimo taisykles, praneša Žemės ūkio ministerija.

  Iš viso šiam paraiškų priėmimui skirta 125 tūkst. eurų paramos lėšų. Vienam pareiškėjui — iki 14 500 eurų.

  Valstybės pagalba teikiama žemės ūkio ir maisto produktų, kurių kokybė oficialiai pripažinta arba siekiama pripažinti Europos Sąjungos ar nacionaliniu lygiu, pirminei gamybai ir prekiniam paruošimui, žemės ūkio ir (arba) maisto produktų perdirbimui. Pagalba gali būti skiriama tik žmonėms vartoti skirtiems žemės ūkio ir maisto produktams.

  Paramos lėšomis remiamas saugomų kilmės vietos ar geografinių nuorodų, garantuoto tradicinio gaminio, registravimo paraiškų parengimo išlaidos bei pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą gaminamų žemės ūkio ir maisto produktų specifikacijų parengimas. Taip pat atlyginamos perdirbto kokybiško produkto etiketės ir (ar) prekinės pakuotės dizaino sukūrimo, prekinės pakuotės gamybos bei etiketės spausdinimo išlaidos.

  Pagalbos dydis gali siekti iki 100 proc. projekto išlaidų, priklausomai nuo kompensuojamų išlaidų rūšies.

  Paraiškos ir kiti paraiškoje nurodyti privalomi pridėti dokumentai teikiami bendrosiose administravimo taisyklėse nustatyta tvarka Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritoriniams paramos administravimo skyriams pagal pareiškėjo (įmonei — pagal buveinės, fiziniams asmenims — pagal gyvenamąją vietą) adresą.

  Dar šia tema

  Butkevičius žino, kodėl Lietuvoje brangsta produktai
  Lietuviški pieno produktai bus gaminami Tenerifės saloje
  Tegai:
  produktai, žemės ūkis

  Svarbiausios temos