04:31 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (396)
  88

  Mokslininkų teigimu, skrudintas maistas sukelia depresiją, o didelis suvartojamo cukraus kiekis — bipolinius sutrikimus

  VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Loma Linda universiteto (JAV) mokslininkai nustatė ryšį tarp nesveiko maisto vartojimo ir psichikos ligų, tyrimo rezultatai skelbiami žurnale "International Journal of Food Sciences and Nutrition", straipsnio ištrauka pateikta portale "MedicalXpress".

  Specialistai nustatė, kad žmonės, kurie valgė daugiau nesveiko maisto, palyginti su tais, kurie laikėsi sveikesnės mitybos, dažniau pranešdavo apie psichikos sutrikimus.

  Eksperimento metu mokslininkai išanalizavo daugiau nei 240 tūkstančių telefoninių apklausų, atliktų nuo 2005 iki 2015 metų, Kalifornijos gyventojų sveikatos tyrimo metu.

  Gydytojai padarė išvadą, kad beveik 17 procentų respondentų kenčia nuo psichikos ligų. Iš jų 13,2 procento serga vidutinio sunkumo psichikos ligomis, o 3,7 procento — sunkiomis psichikos ligomis.

  Visų pirma buvo nustatyta, kad didelis suvartojamo cukraus kiekis yra susijęs su bipoliniu sutrikimu, o maisto produktų, kurie buvo skrudinti arba kuriuose yra daug cukraus ir perdirbtų grūdų, vartojimas yra susijęs su depresija.

  "Šie ir kiti tyrimai gali turėti didelę reikšmę terapijai elgsenos medicinos srityje", — pažymėjo tyrimo autorius, profesorius Džimas E. Banta.

  Mokslininkai sužinojo apie kofeino naudą lėtinės inkstų ligos metu >>

  Pasak jo, atėjo laikas, kai medikai turi atidžiau ištirti dietos poveikį psichikos sveikatai. Vis dėlto, norint pateikti galutinį atsakymą į šį klausimą, reikia papildomų tyrimų, pridūrė mokslininkas.

  Pasak Bantos, analizės rezultatai beveik sutampa su panašių tyrimų, atliktų kitose šalyse, rezultatais.

  Psichikos sveikata
  © Sputnik
  Psichikos sveikata
  Temos:
  Medicina ir sveikata (396)

  Dar šia tema

  Mokslininkai atrado būdą, kaip lengvai įveikti depresiją
  Kinas numetė 142 kg per šešis mėnesius
  Kiek lietuviai ir kitų šalių gyventojai išleidžia maistui
  Tegai:
  maitinimas, sveikata, psichinė sveikata, greitas maistas

  Svarbiausios temos