14:47 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
  104

  Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia švęsti Kovo 11-ąją kartu ir rengia ekskursiją, pasakojančią apie šalies kelią į valstybingumą

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Kovo 11-ąją, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Gedimino pilies bokšte vyks nemokamos ekskursijos, praneša Lietuvos nacionalinio muziejaus spaudos tarnyba.

  "Ekskursijos metu keliausite valstybingumo keliu: sužinosite, kaip Vilnius tapo sostine ir kaip jis keitėsi bėgant metams. Kuo reikšmingas buvo 1863–1864 metų sukilimas, ir kada pirmą kartą ant Gedimino pilies bokšto suplevėsavo trispalvė? Žiūrėdami 3D projekciją patys įsitikinsite, kokius audringus istorijos laikotarpius išgyveno sostinė ir šalies žmonės, kovoję už nepriklausomybę", — rašoma muziejaus pranešime.

  Ekskursija yra nemokama, tereikės įsigyti lankytojo bilietą.

  Lietuvos Respublikos nepriklausomybės paskelbimo 101-osios metinės
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Ekskursijos laikas: 12:00, 13:00, 14:00 ir 15:00.

  Susitikimo vieta: Gedimino pilies bokštas (Arsenalo g. 5).

  Būtina užsiregistruoti iš anksto: spausti čia.

  Judėjimas už nacionalinės nepriklausomybės atkūrimą ypač aktyvus Lietuvoje, kaip ir kitose Baltijos šalyse, buvo 1980-aisiais. 1990 metais kovo 11-ąją įvyko pirmasis Aukščiausiosios Tarybos posėdis, kuriame dauguma balsų buvo išrinktas jos pirmininkas — Vytautas Landsbergis. Tądien, po nepaprastai atsakingų pasitarimų, buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Aktas.

  Kovo 11-osios Akte teigiama, kad "atstatomas 1940 metų svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė". Taigi, Lietuva tapo pirmąja Tarybų respublika, paskelbusia savo nepriklausomybę.

  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
  © Sputnik /
  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

   

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)

  Dar šia tema

  Lietuvoje paminėta Nepriklausomybės atkūrimo diena
  Tegai:
  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, nemokama ekskursija, Vilnius, Lietuva, Gedimino pilis

  Svarbiausios temos