11:20 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Nuoširdus, išmintingas, su šilta ir gražia šypsena — tokį Tobiją Jaafetą prisimins žydų bendruomenė, su širdgėla ir skausmu užjaučianti velionio artimuosius

  VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis išreiškė užuojautą dėl žymaus Lietuvos žydų bendruomenės nario Tobijo Jaafeto mirties, rašoma Vyriausybės pranešime.  

  "Netekome ilgamečio Buvusių getų ir koncentracijos stovyklų kalinių sąjungos pirmininko Tobijo Jaafeto. Tai labai skaudi žinia ne tik Lietuvos žydų bendruomenei, bet ir visiems, kurie saugo ir puoselėja pamatines vertybes. Per stebuklą išgyvenęs Holokaustą, jo metu netekęs motinos ir beveik visų giminaičių, Tobijas Jafetas visada išliko kupinas tikėjimo žmogiškumu, skleidė tolerancijos ir išminties šviesą. Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, draugams ir bendraminčiams — visiems,  kuriems teko garbė bendrauti su šia iškilia asmenybe", — užjaučia premjeras.  

  Tobijas Jaafetas (1930 – 2019) — Buvusių getų ir koncentracijos stovyklų kalinių sąjungos pirmininkas. Karo vaikas, Vilniaus žydas Tobijas Jaafetas dažnai sakydavo, kad liko gyventi, nes jo gyvybę gelbėjo Pasaulio teisuoliai.   

  Anot Lietuvos žydų bendruomenės narių, Holokausto patirtys Tobijo niekada nepalaužė.  

  Nuoširdus, išmintingas, su šilta ir gražia šypsena — tokį Tobiją Jaafetą prisimins žydų bendruomenė, su širdgėla ir skausmu užjaučianti velionio artimuosius — dukrą Juditą ir anūkus bei visus, kuriems teko garbė pažinti šį jautrų ir nepaprastą žmogų.
   

  Tegai:
  Lietuvos žydų bendruomenė

  Svarbiausios temos