19:24 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (181)
  79

  Ekonominės veiklos vykdytojų sistema (EOS), asmenų registravimas Muitinės prievolininkų registre ir EORI kodai nebus prieinami kovo pabaigoje

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Lietuvos muitinė įspėjo piliečius apie darbo sutrikimus dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova
  © Sputnik / Владимир Песня

  Muitinės prievolininkų registras neveiks kovo 29–30 dienomis dėl Europos Komisijos administruojamos Ekonominės veiklos vykdytojų sistemos (EOS) pertvarkos. Tikslus Muitinės prievolininkų registro neveikimo laikas bus praneštas vėliau.

  Paminėtu laikotarpiu taip pat bus sustabdytas asmenų registravimas Muitinės prievolininkų registre ir asmenims nebus suteikiami EORI kodai — registracijos ir identifikavimo numeris, reikalingas įmonėms, importuojančioms ir eksportuojančioms prekes į Europos Sąjungą arba iš jos.

  Muitinės tarnyba priminė, kad nuo kovo 30 dienos nustoja galioti Jungtinės Karalystės muitinės Jungtinės Karalystės ekonominės veiklos vykdytojams ir trečiųjų šalių ekonominės veiklos vykdytojams suteikti EORI kodai. Rekomenduojama pateikti Lietuvos muitinei paraišką, kad gautų numerį.

  Be to, iš EOS ir Muitinės prievolininkų su EORI kodų susijusios informacijos bus pašalinti registro ekonominės veiklos vykdytojų Jungtinėje Karalystėje suteikti PVM mokėtojų kodai.

  Respublikos piliečiai raginami iš anksto pasirūpinti registracija Muitinės prievolininkų registre ir EORI kodo gavimu.

  Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos numatytas šių metų kovo 29 dieną. Daugelis šalių, įskaitant Lietuvą, ruošiasi "kietajam" "Brexit" scenarijui. Jei Britanija paliks ES be susitarimo, tai gali turėti neigiamų ekonominių pasekmių tiek Europos, tiek Britanijos ekonomikai.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (181)

  Dar šia tema

  Lietuvos vyriausybė pradėjo ruoštis "Brexit"
  Boriso Džonsono sesuo apnuogino krūtis dėl "Brexit" — video
  "Regitra" pasakoja, kaip po "Brexit" pasikeisti JK įsigytą vairuotojo pažymėjimą
  Tegai:
  Lietuva, Lietuvos muitinė, Brexit

  Svarbiausios temos